Китай стартира първия си национален пазар за незаменяеми токени (NFT) през следващата година, съобщи местна новинарска публикация.
Китайската платформа за търговия с дигитални активи, която служи като вторичен пазар за обмен на NFT, е създадена от държавната компания Art Exhibitions China, държавната технологична борса на страната и частната корпоративна структура Huban Digital Copyrights Ltd.
Според информацията освен с незаменяеми токени платформата ще даде възможност за търговия с авторски права на дигитални активи и други колекционерски предмети. Целта на проекта е да регулира вторичните NFT пазари и да предотврати прекомерните спекулации.
През по-голямата част от последните две години незаменяемите токени бяха популярни сред китайските търговци, но не по същия начин, както в останалата част на света.
NFT се търгуват на затворени, силно регулирани платформи, а не на децентрализирани такива. Също така според китайското законодателство NFT не могат да се купуват с криптовалута.
Интернет съдът в Ханджоу, който е специализиран в правни спорове в Китай, свързани с интернет, постанови наскоро, че дигиталните активи имат права на собственост и са сравними с артикулите, продавани в сайтове за електронна търговия, което се разглежда като голяма стъпка напред.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Един алткойн е позициониран да задмине пазара, твърди анализатор
Дигиталните активи притежават характеристиките на правото на собственост като стойност, оскъдност, възможност за контрол и търгуване и принадлежат към частната виртуална собственост, която следва да бъде защитена от законите на Китай.
Дигиталните токени представляват нова форма на търговия по отношение на надзора и регулирането на сектора и предстои много неща да бъдат усъвършенствани по отношение на законите, разпоредбите и политиките за надзор.
В резултат на това съществува голяма несигурност. Платформите са ясно отговорни за листването и търговията с дигитални активи. Те са по-уязвими по отношение на регулаторната стабилност, отколкото правата на интелектуална собственост и дигиталните авторски права.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.