Проектът, представен неотдавна от Генералната администрация за пресата и изданията на Китай (GAPP), очерта съществени промени в регулирането на гейминг токените в сферата на онлайн игрите.
Това означава забележителна промяна в позицията на страната по отношение на цифровите валути в игрите.
Едно от ключовите предложения в проекта е забраната за конвертиране на игрови токени във физически стоки или законно платежно средство. Този всеобхватен регламент засяга различни аспекти на онлайн игрите, като обхваща 62 члена.
Освен това той налага строги изисквания към гейминг компаниите, като задължава китайското лицензиране, политика на запазване на данните за две години, стриктно спазване на националните и социалистическите ценности в съдържанието и премахване на анонимните регистрации на потребителите.
Особено внимание в член 23 от насоките се обръща на ограничаването на размяната на игрални жетони срещу физически предмети, услуги или законни платежни средства.
Нюансите, свързани с криптовалутите, които не са признати за законно платежно средство в Китай, усложняват тълкуването на тези разпоредби.
Освен това доставчиците на игри ще се сблъскат с нови ограничения по отношение на стимулите, като например бонуси за регистрация или ежедневни влизания, и трябва да въведат мерки срещу прекомерното харчене на потребителите.
Понастоящем насоките са отворени за публична обратна връзка до 22 януари 2024 г., преди официалното им прилагане. През този период може да се обмислят корекции въз основа на получените отзиви.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.