В речта си в четвъртък, в която се споменава кризата в ивицата Газа, президентът на Китай Си Дзинпин обеща, че страната ще се стреми да помогне за решаването на проблемите, свързани с горещите точки, съвместно с арабските държави и ще се стреми да го направи по начин, който е честен и справедлив и може да помогне за осигуряването на дългосрочен мир и стабилност.
Китай се стреми да укрепи отношенията си с арабските държави като модел за поддържане на световния мир и стабилност.
От Пекин неведнъж са призовавали за решение на палестинско-израелските проблеми, незабавно прекратяване на огъня и членство на Палестина в ООН – позиции, които са в тясно съответствие с тези на арабските държави.
Според много анализатори кризата в Газа заплашва да тласне региона към по-широк конфликт, особено след неотдавнашните ответни атаки от страна на Израел и Иран.
Си заяви, че Китай ще продължи да подкрепя облекчаването на хуманитарната криза и следвоенното възстановяване в Газа, като обеща да предостави още $69 милиона спешна хуманитарна помощ.
Страната също така ще дари $3 милиона на Близкоизточната агенция на Организацията на обединените нации за помощи на палестинските бежанци и организация на работата , за да подкрепи нейната спешна помощ за региона на Газа, заяви Си.
Той сподели още, че Китай ще продължи да си сътрудничи с арабските държави на няколко фронта, включително в областта на петрола и газа, както и в областта на по-мащабните инвестиции.
Си пое ангажимент да подкрепи китайски енергийни компании и финансови институции да участват в проекти за възобновяема енергия с обща инсталирана мощност над 3 милиона киловата в арабските държави.
Kraken навлиза в света на токенизираните финанси, като представя новаторска инициатива, наречена „xStocks“, разработена в сътрудничество с Backed и Фондация Solanа.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.