Никсън Омонди, ръководител на данъчния отдел за дигитална икономика в Кенийския орган за приходите (KRA), обяви плановете си за система за събиране на данъци в реално време, интегрирана с крипто борсите.
Целта на тази инициатива е да се разшири данъчната основа на Кения, като се използва крипто секторът, в който през 2022 г. са регистрирани транзакции на стойност приблизително $18.6 милиарда.
От септември 2023 г. съгласно Закона за финансите от 2023 г. е въведен данък от 3% върху крипто приходите, който се прилага за всички дигитални активи, включително NFT-тата. Макар че някои борси спазват изискванията, все още се договарят спецификите за превеждането на данъка.
KRA работи за установяване на процедури за подаване на декларации и превеждане на тези данъци, като за неспазването им са предвидени санкции, включващи 5% глоба и 1% месечна лихва върху неплатените суми.
Омонди заяви, че мерките по правоприлагане могат да ограничат достъпа до кенийския пазар на борсите, които не спазват изискванията, и че KRA може да си сътрудничи с международни партньори за подобряване на спазването на данъчното законодателство.
В предстоящия финансов закон не се въвеждат нови данъчни разпоредби върху дигиталните активи, но се предлага отмяна на санкциите върху неплатените данъци.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.