Рапърът, продуцент и моден дизайнер търси защита на търговската марка за името си YEEZUS, като сигнализира за намерение да пусне едноименни увеселителни паркове, NFT, играчки и др.
Заявления за 17 търговски марки, свързани с NFT и метавселената, бяха подадени до Службата за патенти и търговски марки на Съединените щати на 27-ми май, посочи адвокатът по авторски права Джош Гербен в туит в четвъртък.
Докато някои от приложенията включват „базирани на блокчейн незаменими активи“, „валути и токени“ и „услуги за онлайн магазини, включващи… дигитално изкуство“, те включват също продукти и услуги, които не са свързани с криптовалута.
На 1-ви февруари Уест, който законно промени името си на „Йе“, публикува ръкописна бележка в Instagram, в която се казва, че иска да създава „истински продукти в реалния свят“ и не се интересува от NFT.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Binance стартира крипто и блокчейн фонд за $500 милиона
Оттогава публикацията в Instagram беше изтрита. През последните няколко месеца знаменитостите все по-често подават документи за търговски марки, свързани с метавселена и NFT.
Футболната легенда Дейвид Бекъм, мениджърът на интелектуалната собственост на покойния рапър Notorious B.I.G., LLC и професионалният боксьор и YouTube звезда Логан Пол са сред тези, които подават заявления за търговски марки, свързани с метавселени и NFT, тази година.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.