Канадските Администратори на Ценни книжа (CSA) се фокусират върху разбирането и регулирането на "Технологията на разпределената счетоводна книга (DLT)" и свързаните с нея компоненти.
Бизнес планът на CSA беше одобрен на 28 май и представлява съвместна работа на CSA за определяне на техните приоритети през следващите няколко години.
Сред редица приоритети, като справедливи и ефикасни пазари, регулаторен напредък и намаляване на рисковете, CSA също изтъкна необходимостта от разглеждане на последиците от DLT, включително блокчейн технологията.
CSA обосновава интереса си към DLT с предполагаемия потенциал за трансформиране на ландшафта на финансовата индустрия. По този начин CSA ще проучи възможните промени, за да адаптира съществуващата регулаторна рамка за справяне с предизвикателствата, които могат да възникнат по отношение на крипто активите. Документът уточнява още:
„Тази стратегическа цел се състои в: 1) идентифициране на възникващите регулаторни въпроси, свързани с технологиите, които изискват регулаторни действия или яснота, и 2) разработване на адаптиран и ефективен регулаторен отговор за установени значими проблеми.“
Както бе съобщено наскоро, крипто борсите в Канада ще бъдат задължени по закон да се регистрират в Центъра за анализ на финансовите транзакции и отчети на Канада към 1 юни 2020 г. Това изискване ще влезе в сила заедно с други изменения в новите закони на Канада за борба с изпирането на пари.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.