Старши изпълнителен директор на маркетингова фирма във Ванкувър, базирана в Британска Колумбия, твърди, че се е подчинила на невежеството на своя работодател относно криптовалутите, за да излети с цифрови активи на стойност милиони долари.
Той твърдял, че всичко е изгубено, след като лаптопът му е „умрял“. След това Върховният съд на Британска Колумбия направи решението Арнолд да предаде компютъра си, независимо от сегашното му състояние.
Според жалбоподателя решението за инвестиране в криптовалути е било направено в края на 2013 г.
В началото на 2014 г. Арнолд информира работодателя си, че е създал Биткойн портфейл, както и че е създал хартиен и цифров архив на сървъра на компанията Citrix. Между юни и август същата година Арнолд получаваше 14,000 щатски долара, за да купи Биткойн, който сега щеше да струва 172 хил. долара или 5,3 милиона щатски долара, ако беше преобразуван в Whitecoin (XWC). Това бе определено след разследване, проведено от консултант по криптовалути, нает от ищеца.
„Разследването не е в състояние да определи текущото местоположение или стойността на цифровите валути, собственост на ищеца, но ищецът твърди, че $ 18,500 в Биткойн , закупени от него през юни и август 2014 г., ако бяха останали в Биткойн, щяха да имат текуща стойност от приблизително $ 225 000 „, пише Сколруд в своето решение. „Ако целия този Биткойн бе преобразуван в Whitecoin, сегашната му стойност щеше да бъде около 5,3 милиона щатски долара.“
Разследването разкри и факта, че обвиняемия е закупил Биткойн от името на фирмата за маркетинг още през януари 2014 г., но ищецът не е бил информиран за това развитие.
Арнолд напусна работното си място миналата година през април. Едва през декември 2017 г. работодателят му разбрал, че предоставеният му от компанията лаптоп не е бил върнат. Освен това, маркетинговата фирма осъзна, че на своя сървър Citrix не е имало никакво дигитално архивиране на въпросния портфейл.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.