Старши изпълнителен директор на маркетингова фирма във Ванкувър, базирана в Британска Колумбия, твърди, че се е подчинила на невежеството на своя работодател относно криптовалутите, за да излети с цифрови активи на стойност милиони долари.
Той твърдял, че всичко е изгубено, след като лаптопът му е „умрял“. След това Върховният съд на Британска Колумбия направи решението Арнолд да предаде компютъра си, независимо от сегашното му състояние.
Според жалбоподателя решението за инвестиране в криптовалути е било направено в края на 2013 г.
В началото на 2014 г. Арнолд информира работодателя си, че е създал Биткойн портфейл, както и че е създал хартиен и цифров архив на сървъра на компанията Citrix. Между юни и август същата година Арнолд получаваше 14,000 щатски долара, за да купи Биткойн, който сега щеше да струва 172 хил. долара или 5,3 милиона щатски долара, ако беше преобразуван в Whitecoin (XWC). Това бе определено след разследване, проведено от консултант по криптовалути, нает от ищеца.
„Разследването не е в състояние да определи текущото местоположение или стойността на цифровите валути, собственост на ищеца, но ищецът твърди, че $ 18,500 в Биткойн , закупени от него през юни и август 2014 г., ако бяха останали в Биткойн, щяха да имат текуща стойност от приблизително $ 225 000 „, пише Сколруд в своето решение. „Ако целия този Биткойн бе преобразуван в Whitecoin, сегашната му стойност щеше да бъде около 5,3 милиона щатски долара.“
Разследването разкри и факта, че обвиняемия е закупил Биткойн от името на фирмата за маркетинг още през януари 2014 г., но ищецът не е бил информиран за това развитие.
Арнолд напусна работното си място миналата година през април. Едва през декември 2017 г. работодателят му разбрал, че предоставеният му от компанията лаптоп не е бил върнат. Освен това, маркетинговата фирма осъзна, че на своя сървър Citrix не е имало никакво дигитално архивиране на въпросния портфейл.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.