Наскоро откраднатите $610 милиона от все още неразкрит хакер се преразпределят активно между различни портфейли и решения за скриване на следите и изтегляне на дигитални активи във фиат, съобщава WuBlockchain.
Според вътрешен източник, 1,000 ETH са преместени на друг Етериум адрес. По-късно хакерът премести 200 ETH в услугата за миксиране на транзакции Tornado Cash, за да скрие движенията на откраднатите средства.
The address of the hacker who stole $610 million in the Ronin_Network case began to move, transferring 1000 ETH to another address and then 200 ETH to TornadoCash. https://t.co/7RYHCmwght
— Wu Blockchain (@WuBlockchain) April 4, 2022
Въпреки че 1,200 ETH е сравнително малка сума в сравнение с общите $610 милиона, можем да разберем защо хакерът преразпредели сумата. Единственият начин да изтеглите толкова голямо количество дигитални активи във фиат е чрез използване на централизирани борси с висока ликвидност и обем на търговия, които биха могли да обработят такъв голям обем.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: CME Group обмислят да пуснат фючърси на Solana (SOL) и Cardano (ADA)
Но всяка централизирана борса в момента ще блокира средства, маркирани като откраднати от Ronin Bridge мрежата на Axie Infinity. Благодарение на прозрачността на блокчейн технологията, потребителите могат да проследяват произхода и крайната точка на всяка монета, ако не се използват услуги за миксиране на токени.
Преди това множество проекти, свързани с крипто, включително борси, платформи за извънборсова търговия и DeFi решения, казаха на потребителите, че ще ограничат всички средства, маркирани от общността като „откраднати“.
Средствата от вторият по големина хак в размер на приблизително $600 милиона, откраднати от Poly Network, бяха ‘обездвижени‘ с помощта на блокчейн и крипто общността, тъй като почти всеки проект в пространството се съгласи да блокира всякакви потоци от маркирания портфейл.
През октомври няколко високопрофилни пробива в сигурността на криптовалутите допринесоха за загуби в цялата индустрия в размер на близо $130 милиона.
Според блокчейн следователя ZachXBT, който следи отблизо случая, пробивът е станал възможен чрез експлойт в „безпроблемната система за теглене“.
Министерството на правосъдието на САЩ повдигна обвинения срещу Алексей Андрюнин, главен изпълнителен директор на компанията за крипто услуги Gotbit, по обвинения в телеграфна измама и конспирация, свързани с манипулиране на пазара.
Министерството на правосъдието на САЩ повдигна обвинения за телеграфна измама и манипулиране на пазара срещу Алексей Андрюнин, основател и главен изпълнителен директор на крипто маркетмейкъра Gotbit.