Съвсем наскоро Джордж Сорос промени мнението си по отношение на криптовалутите.
Милиардера е известен с разбиването на банката в Англия, след като направи 1 милиард долара за един ден. Неговото влизане в крипто пазара ще има огромно въздействие и има много, което крипто-инвеститорите могат да научат от него.
През януари Джордж Сорос нарече крипто валутите балон. Сега той планира да търгува с цифрови активи. Адам Фишър, мениджърът, който наблюдава макро инвестирането и управлението на фондовете на милиардера, получи вътрешно одобрение за присъединяване към индустрията.
Говорейки на Световния икономически форум, Сорос заяви, че цифровите монети не могат да функционират като реални валути, тъй като те са нестабилни. Той добави, че диктатурите винаги ще доведат до различни резултати на пазара.
Според Сорос инвеститорите трябва да базират решенията си на възприемането на реалността, а не на реалността. Той цитира световната финансова криза от 2008 г. като илюстрация на концепцията. Той добави, че пазарите винаги ще се отклоняват от действителността и не отразяват действителното знание. Вместо това представляват изкривения възглед за реалността.
Рефлексивността е връзка между различните аспекти на реалността, което води до двупосочна връзка между тях. По този начин действията, които произтичат от обективната и субективната реалност, формират възприятията на инвеститорите и цените.
Обективната реалност е вярно независимо от това, което участниците мислят за нея. Например, ако забележа, че вали навън и всъщност вали, това е обективна истина. От друга страна, субективните реалности са резултат от това, което участниците мислят или вярват. Пазарите попадат в тази категория.
Пазарите са нестабилни и е невъзможно да се предскаже какво е бъдещето, имайки предвид, че има много променливи. Но колективното ни мислене е това, което създава загубеняци и победители. Като такива, това, което мислим за действителността, я засяга.
Трябва ли да приложим схващането на Сорос за инвестициите на крипто пазара?
Това ще оставим вие да прецените.
Рисковите активи реагираха положително на новините, че индексът на потребителските цени (CPI) за юли излезе по-благоприятен от очакваното.
Нов доклад на Ripple, в който се разглежда какъв процент от финансовите институции се интересуват от използването на блокчейн за плащания, показва, че повече от три четвърти от тях планират да използват криптовалути до 2025 г.
Според неотдавнашен доклад на Bloomberg основателят на Huobi Леон Ли в момента води преговори с няколко инвеститори за продажба на по-голямата част от дела си в крипто борсата Huobi на цена от близо $1 милиард.
Окръжният съдия на САЩ постанови, че Robinhood трябва да заведе съдебно дело, в което се оплаква от манипулиране на пазара във връзка с ралито на меме акциите, което се състоя миналата година.