Екипът зад проекта Terra (LUNA) изясни в Twitter, че блокчейнът всъщност не е подложен на хардфорк, а по-скоро създадената нова верига ще бъде генезисът на нов блокчейн.
Екипът на Terra продължи да дефинира хардфорка като промяна в съществуващия блокчейн, която води до две вериги със споделена история, но различни бъдещи пътища.
Те казаха:
„Важното разграничение тук е, че разклонен блокчейн “споделя цялата си история с оригинала (верига)”, което Terra 2.0 няма да направи.
Terra 2.0 = генезисът на нов блокчейн.
Ако Prop 1623 премине, ще бъде създаден чисто нов блокчейн (Terra), започвайки от генезисен блок 0, който няма да споделя история с Terra Classic.”
Освен това екипът обясни, че популярните децентрализирани приложения, изградени на Terra Classic, няма да съществуват автоматично в новата верига на Terra (LUNA). Тези децентрализирани апликации ще трябва да бъдат мигрирани към новата верига.
Към момента на писане остава по-малко от ден преди приключването на гласуването за предложение за Terra 1623. Според Terra Station 77% от всички възможни гласове в общността Terra са подадени. Освен това 65.99% са подкрепили предложението.
Предложението 1623 на Terra за въвеждане на новата верига ще премине гладко, тъй като е достигнало прага за преминаване от 50%.
Съдбата на проекта обаче може да виси на косъм въз основа на съобщенията, че южнокорейските власти се стремят да замразят активите на Luna Foundation Guard. Потенциалната последица от ранно изземване на активите на LFG е проучена от члена на Terra Community @FatManTerra, който стигна до следното заключение.
“Ако активите на LFG бъдат замразени от полицията твърде рано, възстановяването на средствата на малкия притежател, което те гарантират, може да не се осъществи.
Да се надяваме, че бюрокрацията ще се задържи по този въпрос, поне за момента. Обмислях няколко въпроса (макар и лишен от сън) – скоро предстои още.”
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.