Крипто борсата Bitget инвестира $30 милиона в BitKeep, децентрализиран мулти-верижен портфейл, придобивайки контролен пакет акции в компанията.
Този ход има за цел да разшири целта на Bitget да свърже DeFi и CeFi, увеличавайки потребителската си база и предлаганите продукти.
Също така партньорството има за цел да предостави собствени услуги за съхранение и управление на активи.
Според Грейси Чен, главен изпълнителен директор на Bitget, компанията се стреми да предлага иновативни финансови услуги в рамките на своята инфраструктура, а не традиционни банкови услуги.
Чен смята, че традиционните банки за разплащания и интернет компаниите като Visa, Mastercard и PayPal, насърчаващи каналите за офлайн разплащания с криптовалути, ще бъдат основен ключ за масовото им приемане.
Bitget наблюдава рязък ръст на пазарния си дял при дериватите от 3% на 11% след миналогодишните неволи, включително срива на FTX.
Според Чен това може да се отдаде на иновативните продукти, безопасната и съвместима платформа, и надеждната защита на активите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цената на XRP скочи с над 20% – ето защо
За да осигури сигурна и удобна среда за търговия, Bitget въведе различни мерки за сигурност, включително редовни актуализации, стартиране на „Фонда за защита на Bitget“ и въвеждане на страницата за доказване на резерви.
Bitget също така си партнира с различни спортни организации, за да изгради по-добър имидж на марката и да придобие по-широка популярност, както и с Esports и развлекателната индустрия, планирайки да привлече още партньори.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.