Начало » Други » Как нарастващият интерес на поколение Z към криптовалутите може да промени финансите

Как нарастващият интерес на поколение Z към криптовалутите може да промени финансите

15.09.2024 15:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Как нарастващият интерес на поколение Z към криптовалутите може да промени финансите

Тъй като по-младите поколения, особено поколението Z, родените между 1997 и 2012 г., започват да оформят финансовия свят, тяхната нарастваща склонност към криптовалутите може да доведе до големи промени във финансовите услуги.

Тази кохорта, която сега е на възраст от 12 до 27 години, подхожда към управлението на парите със свежа перспектива, което може да сигнализира за промяна в начина на функциониране на финансовите платформи, според анализаторите на Bernstein.

Милениалите и поколението Z оказват все по-голямо влияние върху динамиката на богатството на домакинствата. За разлика от своите предшественици от поколението „Бейби бумъри“, които традиционно разчитат на банки и брокерски къщи, тези по-млади групи се очаква да насърчават нови финансови модели.

Неотдавнашни проучвания на големи платформи за криптовалути, като Coinbase, разкриват, че по-младите хора смятат традиционното банкиране за остаряло и скъпо. Това предпочитание се подсилва от проучване на FINRA, което показва, че над половината от поколението Z в САЩ са склонни да инвестират в криптовалути.

Докладът подчертава преориентацията към децентрализирано финансиране (DeFi) и стабилни монети, които са дигитални валути, обвързани с традиционни активи като американския долар. Това предпочитание показва значително отдалечаване от конвенционалното банкиране към управление на финансите по веригата. Понастоящем около 27 милиона портфейла участват в транзакции със стабилни монети всеки месец.

Напредъкът в блокчейн технологията намалява разходите за транзакции, като международните преводи струват по-малко от един цент за суми около $1,000. Това повишаване на ефективността подпомага растежа на стабилните монети, които са в обращение за около 160 млрд. долара.

Освен това интегрирането на изкуствения интелект (AI) може да повиши ефективността на трансакциите със стабилни монети, което ще направи плащанията още по-достъпни и рационализирани в бъдеще.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Citigroup проучва възможността за стартиране на стабилна монета

Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.

16.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто циклите се развиват: Ето защо старите модели вече не работят

Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.

16.07.2025 12:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Директорът на JPMorgan с коментар за стабилните монети

Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.

16.07.2025 9:50 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.