81-годишен наследник на богатството на модната емблема Hermès заяви, че е загубил удивителните $13 милиарда.
Никола Пуех, който държи значителен дял в луксозната марка, казва, че не е успял да намери своите шест милиона акции на Hermès.
Пуех обвинява бившия си финансов съветник Ерик Фреймънд, че е организирал мащабна измама, продължила повече от две десетилетия, довела до заличаването на активите му. Според доклади на The Wall Street Journal, Фреймънд отрича обвиненията, като предполага, че Пуех може да измисля историята, за да избегне плащането на данъци върху наследството и потенциално да прехвърли богатството си на дългогодишни служители.
В опит да възстанови активите си, милиардерът заведе няколко съдебни дела в Женева, но швейцарските съдилища ги отхвърлиха поради липса на убедителни доказателства и опасения относно небрежността на Пуех при управлението на финансовите си дела.
Спорът продължава да се разгръща, като семейство Hermès и други наблюдават отблизо ситуацията в опит да разкрият истината зад изчезналите милиарди.
Основана през 1837 г. от Thierry Hermès в Париж, луксозната марка първоначално се е специализирала в производството на висококачествени колани и юзди за конски каруци. През годините Hermès се разшири в производството на луксозни кожени изделия, аксесоари и облекла, като в крайна сметка се превърна в едно от най-престижните имена на световния луксозен пазар.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.