81-годишен наследник на богатството на модната емблема Hermès заяви, че е загубил удивителните $13 милиарда.
Никола Пуех, който държи значителен дял в луксозната марка, казва, че не е успял да намери своите шест милиона акции на Hermès.
Пуех обвинява бившия си финансов съветник Ерик Фреймънд, че е организирал мащабна измама, продължила повече от две десетилетия, довела до заличаването на активите му. Според доклади на The Wall Street Journal, Фреймънд отрича обвиненията, като предполага, че Пуех може да измисля историята, за да избегне плащането на данъци върху наследството и потенциално да прехвърли богатството си на дългогодишни служители.
В опит да възстанови активите си, милиардерът заведе няколко съдебни дела в Женева, но швейцарските съдилища ги отхвърлиха поради липса на убедителни доказателства и опасения относно небрежността на Пуех при управлението на финансовите си дела.
Спорът продължава да се разгръща, като семейство Hermès и други наблюдават отблизо ситуацията в опит да разкрият истината зад изчезналите милиарди.
Основана през 1837 г. от Thierry Hermès в Париж, луксозната марка първоначално се е специализирала в производството на висококачествени колани и юзди за конски каруци. През годините Hermès се разшири в производството на луксозни кожени изделия, аксесоари и облекла, като в крайна сметка се превърна в едно от най-престижните имена на световния луксозен пазар.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.