81-годишен наследник на богатството на модната емблема Hermès заяви, че е загубил удивителните $13 милиарда.
Никола Пуех, който държи значителен дял в луксозната марка, казва, че не е успял да намери своите шест милиона акции на Hermès.
Пуех обвинява бившия си финансов съветник Ерик Фреймънд, че е организирал мащабна измама, продължила повече от две десетилетия, довела до заличаването на активите му. Според доклади на The Wall Street Journal, Фреймънд отрича обвиненията, като предполага, че Пуех може да измисля историята, за да избегне плащането на данъци върху наследството и потенциално да прехвърли богатството си на дългогодишни служители.
В опит да възстанови активите си, милиардерът заведе няколко съдебни дела в Женева, но швейцарските съдилища ги отхвърлиха поради липса на убедителни доказателства и опасения относно небрежността на Пуех при управлението на финансовите си дела.
Спорът продължава да се разгръща, като семейство Hermès и други наблюдават отблизо ситуацията в опит да разкрият истината зад изчезналите милиарди.
Основана през 1837 г. от Thierry Hermès в Париж, луксозната марка първоначално се е специализирала в производството на висококачествени колани и юзди за конски каруци. През годините Hermès се разшири в производството на луксозни кожени изделия, аксесоари и облекла, като в крайна сметка се превърна в едно от най-престижните имена на световния луксозен пазар.
Министерството на правосъдието на САЩ осъди 57-годишния Двейн Голден от Пенсилвания на 97 месеца затвор за организиране на измамна схема за крипто инвестиции, чрез която са откраднати над $40 милиона от инвеститори.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, направи смела прогноза за среброто, наричайки го ‘най-добрата асиметрична покупка“, която може да се направи в момента.
Инвестиционната компания Strategy Inc. (MicroStrategy), фокусирана върху Биткойн, е подложена на нарастващ правен натиск, след като поне пет адвокатски кантори заведоха колективни искове за нереализирани загуби от ВТС в размер на $6 милиарда.
Държавните конфликти разтърсват пазарите, но историята потвърждава, че паническите разпродажби на криптовалути в отговор на такива събития обикновено са погрешен ход.