Крипто търговията набира популярност благодарение на историите за значителна възвръщаемост, като историята на един трейдър, който неотдавна нашумя.
Този търговец, след като се сблъска със загуба от 90%, се възстанови и спечели $2.5 милиона само за два месеца.
Преди два месеца крипто инвеститор похарчи 5,441 SOL (на стойност $1.15 милиона), за да купи 20.46 милиона PIPPIN токена. Поради пазарната волатилност стойността на PIPPIN се срина с 90%, оставяйки трейдъра със загуба от $1 милион.
Инвеститорът обаче, проявявайки търпение, задържа позицията си и с течение на времето PIPPIN се възстанови, което доведе до печалба от $2.5 милиона. Инвестицията на трейдъра в размер на $1.15 милиона нарасна до $3.68 милиона, тъй като цената на алткойна се покачи.
PIPPIN, крипто токен с фокус върху изкуствения интелект, наскоро привлече внимание, особено след като се увеличи хайпа около AI криптовалутите. Обемът на търговията с него скочи с над 150%, достигайки $116.98 милиона. Цената на PIPPIN се повиши със 130% – от $0.091 до $0.21, което доведе до увеличаване на пазарната му капитализация до $210.2 милиона.
Тази история илюстрира волатилността на пазара, където загубите могат бързо да се превърнат в печалби, подчертавайки необходимостта от стратегически и информирани инвестиции. Подобни истории на бързи печалби са се случвали, но рисковете остават високи, което прави разумния инвестиционен избор от решаващо значение.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.