Според ончейн данни крипто кит е участвал в значителна търговия с алткойни по време на пазарния спад, демонстрирайки забележителна способност за реализиране на печалби.
Този кит бързо умножи първоначалната си инвестиция от 500 токена Solana (SOL) в 5,789 SOL, равняващи се на $781,000, само в рамките на 15-минутен период.
Идентифициран като трейдър „снайперист“, този човек има история като ранен инвеститор в меме криптовалутите при пазарния им дебют. Използвайки портфейла си в Balina, китът стратегически е разпределил част от приходите си в неизвестен токен, базиран на Solana, наречен QUACK.
В рамките на една транзакция портфейлът придоби зашеметяващите 665 милиона токена QUACK чрез размяна на 500 SOL, на стойност приблизително $67,000. Тази транзакция бе извършена незабавно след като токените QUACK бяха пуснати за търговия, което позволи на акаунта в Balina да натрупа забележителен дял от 15.83% от общото предлагане на QUACK.
Изключително важно е обаче да се признае спекулативният и високорисков характер на меме токените. Докато ранните инвеститори като този кит могат да получат сериозни печалби, по-голямата част от потребителите, които навлизат в търговията с меме криптовалутите след началната фаза, често търпят загуби.
Впоследствие, когато китът започна да капитализира печалбите си, той бързо e ликвидирал всички токени QUACK, като ги конвертирал обратно в 5,789 SOL, или $781,000. Вследствие на това портфейлът на Balina реализирал впечатляваща печалба от $714,000 от тази кратка 15-минутна трейдърска сесия.
Етериум преживя драстично ценово рали, като скочи с 25% в рамките седмица – най-рязкото повишение от 2021 г. насам.
Solana отбеляза впечатляващо възстановяване, преминавайки границата от $170 след силен дневен ръст от 11%.
Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.
Криптовалутата, вдъхновена от Тръмп, отбеляза експлозивен растеж и също толкова много противоречия.