Според oценка на компанията за рециклиране и управление на отпадъците Covanta Holding Corporation, американците буквално изхвърлят годишно „джобни пари“ на стойност $62 милиона. Covanta предложи на CBS News теория, заедно с оценката „че дребните пари вероятно са изхвърлени случайно“.
При средна годишна инфлация, изчислена от повечето икономисти от около 2% от 1913 година, когато Федералният резерв започва да емитира банкноти и монети, произведени от американския Монетен двор, джоб пълен с дребни никога не е струвал по-малко, отколкото сега, така че не е учудващо, че американците не са толкова внимателни с дребните си и дори просто ги изхвърлят.
Какво трябва да правите с тези дребни пари? Не можете да си купите нещо с тях и те правят прекалено много шум и на всичкото отгоре дрънкат досадно в джобовете на хората.
Всичко, което можеш да направиш, е да спестиш тези дребни в голям пластмасов контейнер за една година, да се чудиш колко тежи, когато е пълен и след това да излееш кофите си с метални монети в машина за броене, която издава чисто нова $20 банкнота.
Това е нещо като „да се вкуси“ хиперинфлация.
Знаете онези истории от държави, които създават толкова много валута, че хората носят строителни ръчни колички с купища банкноти в магазина, за да купят хранителни стоки за една седмица, а някой открадне количката, но остави купчината банкноти?
Този вид сценарий, макар и хумористично необичаен, наистина се е случвал много пъти в историята, най-скоро във Венецуела и Зимбабве.
Това се случи в Германия след Първата световна война и дори се случи в САЩ до известна степен веднага след Революционната Война. Макар да звучи нереално, това е самата истина, и е опустошително.
https://youtu.be/846rlmnSinU
Ако използвате американските долари като основна валута, американската икономика е толкова масивна, устойчива и енергична, че дори огромното преразпределение на богатството чрез официалната политика на паричната система на социалистическата банкова експанзия и постепенното унищожаване на валутата не е достатъчно, за да създаде този ужасен икономически сценарий.
Вместо това, Вашата валута изгаря само по ръбовете – онези практически безполезни дрънкащи монети. Не е чудно, че много хора по-скоро биха хвърлили вече практически безсмислените монети на дадена валута, която ще продължи да се обезценява всяка година в боклука, отколкото да се спасят.
Но хората биха могли да бъдат много по-внимателни с дребните в джоба си, ако има някакъв начин, по който те могат да бъдат оползотворени. Скоро един от начините да го направим ще бъде да го хвърлим в една машина на Coinstar и да я превърнем от прахта на обезценяваща публична валута в Биткойн, ценна, частна, свободна пазарна валута с определено и постоянно предлагане.
И въпреки че американците изхвърлят много дребни, има много хора, които ги спестяват. Сега се обединяват с компанията за битомати, Coinme, за да превърнат дребните на хората в Биткойн .
Големият принос на eBay беше как взе инвентар на стойност милиони долари, просто седящи в гаражи и тавани на хората и ги превръщаха в пари за тях и капитал за купувачите. Uber взе милиони долари от неизползвани лични автомобили и ги превърна в пари за собствениците си и капитал за шофьорите.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
В едно интересно събитие в блокчейна, което отново разпали любопитството в крипто общността, над $8.6 милиарда в Биткойн, свързани с най-ранните години на мрежата – обикновено наричани „ерата на Сатоши“ – бяха тихомълком преместени в петък в това, което анализаторите смятат за най-големия единичен трансфер на ранно изкопани BTC, регистриран досега.
Майката компания на емблематичната марка в електронни спортове Ninjas in Pyjamas (NIP) прави рязък завой към света на добива на Биткойн, което е знак за значителна еволюция от чисто забавление към дигитална инфраструктура.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.