JPMorgan Chase съди основателката на колежанската платформа за финансово планиране, която придоби за $175 милиона, като я обвинява, че е създала списък с милиони фалшиви потребители, за да осъществи сделката.
Банката се съгласи да закупи Frank – която предоставя онлайн портал на потребителите, в който да кандидатстват за финансова помощ за минути и да се запишат в каталог от онлайн курсове за колежи – в края на 2021 г.
В момента сайтът на Frank е неактивен.
Според иска 30-годишната основателка на Frank и тогавашен главен изпълнителен директор Чарли Джавис е казала на JPMorgan, че повече от четири милиона души са се регистрирали за инструментите.
Помолена за доказателство по време на надлежната проверка, тя уж представила списък с „фалшиви клиенти – списък с имена, адреси, дати на раждане и друга лична информация за 4.265 милиона „студенти“, които всъщност не съществуват“, се казва в документа.
Джавис и главният директор по растежа на Frank Оливие Амар са обвинени, че са помолили старши инженер във фирмата да създаде списъка. Той отказал и затова двойката платила на професор по информатика $18,000, за да създаде списъка, се казва в иска.
В действителност разследването след приключването на сделката установило, че фирмата има по-малко от 300,000 клиенти.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Влизаме ли в бичи пазар? – Биткойн проби $19,000
Джавис е подала собствен иск срещу JPMorgan в опит да принуди банката да покрие съдебните ѝ разходи.
Тя твърди, че банката е започнала да разследва придобиването на Frank като претекст да я уволни – след като я е назначила за ръководител на отдела за студентски решения след сделката – и да ѝ откаже бонуси в размер от над $20 милиона.
Спорът вероятно ще повдигне допълнителни въпроси относно технологичните разходи на JPMorgan. Наскоро банката бе критикувана от инвеститорите за липсата на прозрачност в огромния си технологичен бюджет от $14 милиарда.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.