Журналист е подал молба в окръжен съд в Ню Йорк, в която иска да бъдат публикувани документите на Хинман в текущия правен спор между Ripple Labs и Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC).
Старши сътрудникът на Forbes Рослин Лейтън, представлявана от адвокат Дж. Карл Цецере, твърди, че документите, съдържащи вътрешни обсъждания на SEC, трябва да бъдат предоставени на обществеността.
#XRPCommunity #SECGov v. #Ripple #XRP I’m hearing some people are having difficulty reading, on mobile devices, the Roslyn Layton Motion to Intervene. Here are image files of the motion. pic.twitter.com/3EOXiZaaFz
— James K. Filan 🇺🇸🇮🇪 (@FilanLaw) February 16, 2023
Файловете на Хинман се отнасят до реч на бившия служител на SEC Уилям Хинман от 2018 г., в която той заяви, че според него Биткойн (BTC) и Етериум (ETH) не са ценни книжа.
SEC направи редица опити да попречи на разкриването на документите на Хинман по делото и дори след като съдията разпореди тяхното публикуване, през декември подаде молба за запазване на част от съдържанието им запечатано от обществеността.
Лейтън, колумнист по регулаторна политика, се противопоставя на искането на SEC за запечатване, като заяви, че няма финансов дял в Ripple или XRP – токена, заради който SEC съди Ripple, твърдейки, че са нарушили закона за ценните книжа.
Тя твърди, че Първата поправка и общото федерално право трябва да позволят на пресата и обществеността да получат достъп до документите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и Етериум демонстрират сила – ето какво може да предстои
Лейтън твърди, че делото е спечелило значително обществено и медийно внимание и че досиетата на Хинман са от съществено значение за пълното разбиране на проблема от страна на обществеността.
Тя твърди, че залогът е голям, тъй като изходът от това дело може да определи бъдещето на криптовалутите в САЩ и да послужи като правен референдум за „регулирането чрез правоприлагане“ на SEC за индустрията. Предстои да видим дали искането ще бъде удовлетворено и ако това стане, дали документите ще бъдат публикувани в пълен обем.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.