JPMorgan казва, че криптовалутата не е привлекателна на текущите цени, но вижда възход на хоризонта.
Американският банков титан JPMorgan твърди, че справедливата стойност на Биткойн е $35,000, което е с около 42% под текущата му цена от $63,000, съобщава Bloomberg.
Неговата оценка се основава на сравняване на волатилността на криптовалутата с тази на златото.
В момента Биткойн е четири пъти по-волатилен от благородния метал.
JPMorgan казва, че високите цени са “неатрактивни”, въпреки че отбелязват, че вероятно предстоят още печалби.
Милиардерът Питър Тийл също изрази мнение, че Биткойн може да е надценен над $60,000, твърдейки, че огромната му оценка може да е признак за инфлация.
Като се има предвид това, банковият гигант вярва, че най-добрата криптовалута може да надхвърли $100,000 през 2022 г., освен ако нейната волатилност не отчете сериозен спад:
Това оспорва идеята, че целевата цена от $100,000 или повече, която изглежда е настоящият консенсус за 2022 г., е устойчива цел за Биткойн при отсъствието на значителен спад във волатилността на BTC.
Не Пропускай: Какво да очакваме от Биткойн след силния октомври?
JPMorgan очаква криптовалутата да продължи да се покачва през 2022 г., като прогнозира скромно увеличение от 15%.
Въпреки това банковият гигант съветва инвеститорите да избягват волатилния клас активи в полза на сектора на недвижимите имоти.
JPMorgan очаква както жилищните, така и търговските имоти да поскъпнат поради подобряването на очакванията за икономически растеж.
Известен пазарен експерт изрази опасения, че световната икономика може би все още се намира в разгара на „балон на всичко“, който притежава значителен потенциал за растеж.
Биткойн все още се опитва да достигне границата от $100,000, но неотдавнашният спад отдалечи криптовалута номер едно от шестцифрения рекорд.
Binance обяви, че ще извади от списъка си няколко двойки за маржин търговия с BTC като част от усилията си да оптимизира предложенията и да ги приведе в съответствие с изискванията на пазара.
След като Биткойн (BTC) достигна исторически върхове, кит от ерата на Сатоши прояви активност след повече от десетилетие.