JPMorgan Chase се стремят да патентоват система за използване на distributed ledger като начин за улесняване и съгласуване на финансовите транзакции, показват новопостъпилите заявки.
В патентна заявка, публикувана в Патентното ведомство на САЩ в четвъртък (която първоначално беше представена през октомври миналата година), JPMorgan очерта система, която използва distributed ledger, за да записват плащанията, изпращани от една банка в друга, използвайки мрежа от тип peer-to-peer. Според банката използването на технологията ще осигури „уникална система за записване на транзакции и съхранение на данни“.
Способността да се възпроизвеждат тези данни в ledger-а през публична или частна дистрибуторска мрежа предлага друга полза – бележките за подаване.
В едно изпълнение, метод за обработка на мрежови плащания, използването ledger-a, може да включва: (1) инициатор на плащането, иницииращ платежна инструкция към бенефициент на плащането, (2) плащане на банков кореспондент и извършване на платежна инструкция в ledger (3) банката-бенефициент на плащането, която осчетоводява и изпълнява платежната инструкция в „peer-to-peer“ мрежа, и (4) банката инициатор на плащането, която потвърждава и обработва плащането чрез вътрешна система за плащане и дебитиране на сметка за инициатор.
Един блокчейн може да подобри съществуващите системи, като позволи сетълмент в реално време по-евтино и бързо, отколкото е възможно в момента, според банката.
„За да се извърши трансгранично плащане от платежна организация на бенефициент на плащания, трябва да се изпратят няколко съобщения между банките и клиринговите къщи, участващи в обработката на транзакцията. Това често води до бавна транзакция, тъй като може да има забавяне в услуга поради кореспондендирано банкиране, мрежи за съобщения и клирингови посредници в платежния поток „, обяснява молбата.
Може би не е изненадващо, че JPMorgan ще търси патент за своята работа, свързана с блокчейн, в областта на междубанковите плащания. Банката стартира платформа за този вид услуга, изградена върху Quorum (идващ от Етериум ), дни преди да подаде патентната заявка.
„Възможностите за блокчейн ни позволиха да преосмислим колко критична информация може да бъде генерирана и обменена между глобалните банки“, каза Ема Лофт, директор на глобалните разплащания и чуждестранна валута за Treasury Services на JPMorgan.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.