Начало » JPMorgan Chase искат да патентоват блокчейн за междубанкови транзакции

JPMorgan Chase искат да патентоват блокчейн за междубанкови транзакции

04.05.2018 12:10 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
JPMorgan Chase искат да патентоват блокчейн за междубанкови транзакции

JPMorgan Chase се стремят да патентоват система за използване на distributed ledger като начин за улесняване и съгласуване на финансовите транзакции, показват новопостъпилите заявки.

В патентна заявка, публикувана в Патентното ведомство на САЩ в четвъртък (която първоначално беше представена през октомври миналата година), JPMorgan очерта система, която използва distributed ledger, за да записват плащанията, изпращани от една банка в друга, използвайки мрежа от тип peer-to-peer. Според банката използването на технологията ще осигури „уникална система за записване на транзакции и съхранение на данни“.

Способността да се възпроизвеждат тези данни в ledger-а през публична или частна дистрибуторска мрежа предлага друга полза – бележките за подаване.

JPMorgan обясняват:

В едно изпълнение, метод за обработка на мрежови плащания, използването ledger-a, може да включва: (1) инициатор на плащането, иницииращ платежна инструкция към бенефициент на плащането, (2) плащане на банков кореспондент и извършване на платежна инструкция в ledger (3) банката-бенефициент на плащането, която осчетоводява и изпълнява платежната инструкция в „peer-to-peer“ мрежа, и (4) банката инициатор на плащането, която потвърждава и обработва плащането чрез вътрешна система за плащане и дебитиране на сметка за инициатор.

Един блокчейн може да подобри съществуващите системи, като позволи сетълмент в реално време по-евтино и бързо, отколкото е възможно в момента, според банката.

„За да се извърши трансгранично плащане от платежна организация на бенефициент на плащания, трябва да се изпратят няколко съобщения между банките и клиринговите къщи, участващи в обработката на транзакцията. Това често води до бавна транзакция, тъй като може да има забавяне в услуга поради кореспондендирано банкиране, мрежи за съобщения и клирингови посредници в платежния поток „, обяснява молбата.

Може би не е изненадващо, че JPMorgan ще търси патент за своята работа, свързана с блокчейн, в областта на междубанковите плащания. Банката стартира платформа за този вид услуга, изградена върху Quorum (идващ от Етериум ), дни преди да подаде патентната заявка.

„Възможностите за блокчейн ни позволиха да преосмислим колко критична информация може да бъде генерирана и обменена между глобалните банки“, каза Ема Лофт, директор на глобалните разплащания и чуждестранна валута за Treasury Services на JPMorgan.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Злато, криптовалути и Китай – новите дестинации за най-богатите инвеститори в Азия

Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.

15.05.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Анти-крипто кампанията на Гари Генслер е била с цел политическо оцеляване, според конгресмен

Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.

15.05.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Standard Chartered си партнира с FalconX за разширяване на достъпа до криптовалутите за институционални клиенти

Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.

15.05.2025 11:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Circle очаква своето IPO – крипто стартъпите са си осигурили близо $6 милиарда в инвестиции

Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.

15.05.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.