НАЧАЛО Регулации

Джо Байдън номинира сериозен критик на криптовалутите като банков регулатор

25.09.2021 13:14 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Джо Байдън номинира сериозен критик на криптовалутите като банков регулатор

Съобщава се, че президентът на САЩ Джо Байдън напредва с номинирането на криптокритик за ръководител на федерална банкова регулаторна агенция.

Администрацията на Байдън възнамерява да номинира професора от университета Корнел Сауле Омарова за следващия “контролер на валутата” (OCC), съобщи Bloomberg в сряда.

За първи път се заговори, че администрацията проучва Омарова миналия месец.

Омарова критикува съществуващата банкова структура и криптовалутите през последните години, според доклада на Bloomberg. Тя се застъпва за това централната банка на САЩ, а не частните банки, да предоставя услуги за потребителско банкиране.

В доклад от 2019 г. “New Tech v. New Deal: Fintech as as Systematic Phenomenon” Омарова пише, че финтех, включително криптовалутите, променя начина, по който оперират финансовите транзакции и услуги в САЩ, но критикува идеята, че криптовалутите или като цяло финтех може да “революционизира” предоставянето на финансови услуги. 

Удивителното изминато разстояние от Биткойн, от неясен технологично-утопичен експеримент до маркет мейкър книги с достъпни за всички поръчки на Goldman Sachs и портфолиа на институционални инвеститори също е завладяващо в по-дълбок смисъл“, пише тя.

Ако бъде номинирана и назначена, Омарова ще бъде първият пълномощен контролер от мандата на Джоузеф Отинг, който оглавяваше федералния банков регулатор между 2017 и 2020 г. Бившият изпълняващ длъжността контролер Брайън Брукс пое агенцията миналата година, като позволи на крипто компаниите да имат по-голям достъп до банкови услуги и на банките да си взаимодействат по-тясно с криптовалутите.

От май регулаторната агенция се ръководи от Майкъл Хсу, който нарече криптовалутите иновативни, но предупреди, че индустрията трябва да бъде по-реалистична за това какво прави и как.

Тези, които се занимават с традиционни финанси, може да се смеят на това. Но крипто/DeFi може да представлява заплаха за статуквото, защото много хора се чувстват игнорирани, приети за даденост или експлоатирани от банките“, каза Хсу в презентация пред Blockchain Association във вторник, позовавайки се на децентрализираното финансиране.

ПРОЧЕТИ ОЩЕФедералният резерв скоро ще сподели значително проучване

Той посъветва крипто компаниите да представят както потенциалните ползи, така и недостатъците на различни проекти в сектора.

Силно подкрепям целта за увеличаване на финансовото включване“, каза той.

Трудно е да се види как сегашният набор от дейности постига тази цел. Как криптовалутите … правят по-евтино да бъдеш беден? Как помага за разширяване на достъпа до тези банкови услуги?”

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

БРИКС: Зарязването на долара – основната тема на предстоящата среща в Русия

Според неотдавнашно изявление на дипломат акцентът на срещата на върха на БРИКС през 2024 г. ще бъде поставен главно върху програмата за дедоларизация.

24.04.2024 12:00 2 мин. четене

Огромен ръст на крипто даренията за благотворителност

Крипто даренията трансформират американската филантропия: Над $2 милиарда са събрани през 2023 г., като 56% от водещите благотворителни организации приемат дигитални активи.

24.04.2024 10:12 2 мин. четене

БРИКС: Руски министър с важно съобщение за финансовото бъдеще на съюза

Заместник-министърът на външните работи на Русия Сергей Рябков сподели в интервю, че страните от БРИКС обсъждат използването на трансакции със стабилни монети и на платформа за плащания в CBDC с цел подобряване на финансовата интеграция.

24.04.2024 7:00 1 мин. четене

БРИКС: Ще замени ли съюза долара с криптовалути?

Страните от БРИКС развиват смела програма за отказ от щатския долар в полза на единна криптовалута за международна търговия.

23.04.2024 16:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.