Home

Япония може да въведе данъчни облекчения за крипто стартъпите

26.08.2022 10:00 3мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Япония може да въведе данъчни облекчения за крипто стартъпите

Японското правителство посочи възможността за намаляване на данъчната тежест върху крипто стартъпите с данъчната реформа през 2023 г.

Това се прави с цел, за да се предотврати напускането на страната от стартъпи, които искат да създадат своя бизнес, съобщи Yomiuri Shimbun Online.

Президентът на Rakuten Group Хироши Микитани говори на правителствената конференция “Digital Society Initiative Conference” през април и се самокритикува брутално, като каза:

Повечето хора отиват в Сингапур, защото е глупаво да започнеш бизнес в Япония.

Думите на Микитани сигурно са се отразили на японското правителство, тъй като министър-председателят на страната Фумио Кишида нарече 2022 г. “първата година на създаване на стартъпи” и разкри намеренията си да подкрепи появата на стартъпи в Япония.

Премиерът Кишида отбеляза също, че правителството ще планира нов процес на изпълнение за създаване на благоприятна среда за стартъпи и ще формулира петгодишен план, посветен на тази тема, до края на годината.

Действащо данъчно законодателство в Япония

Понастоящем Япония облага с данъци както корпоративните, така и индивидуалните инвеститори за техните реализирани и нереализирани печалби от криптовалути.

Корпорациите, които притежават криптовалути, се облагат със ставка от 30% за всички свои печалби от дигитални активи, докато индивидуалните инвеститори могат да бъдат облагани с данък в размер до 55%.

Новата данъчна реформа ще бъде насочена към корпоративните инвеститори, за да се насърчи появата на стартъпи. Ако данъчната актуализация се осъществи по предназначение, компаниите, които държат част от крипто активите, които емитират, няма да включват тези активи в пазарната си оценка и няма да бъдат облагани с данък върху нереализираните им печалби.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “395ce7f5212a47c712”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Въпреки това те все пак ще бъдат облагани въз основа на приходите, генерирани от продажбите на издадените от тях токени или други крипто активи, които могат да притежават. Не се говори за промяна на данъчните ставки на индивидуалните инвеститори.

Целта на новия данъчен закон е да подпомогне процесите на ICO на крипто стартъпите, тъй като почти всички от тях запазват част от родните си токени за себе си като фирмена каса или за да запазят правото си на глас. Като не облагат с данък нереализираните печалби от родните токени на проектите, Япония се надява да насърчи стартъпите да създават бизнеса си там.

Новият данъчен закон се обсъжда съвместно от японската Агенция за финансови услуги и Министерството на икономиката, търговията и промишлеността. Данъчната реформа все още трябва да завърши допълнителни законодателни стъпки, за да бъде актуализирана, както обсъждат тези две институции.

Лобистите търсеха повече

Най-жизненоважните крипто лобистки групи в Япония и някои членове на правителството бяха наясно с ефектите на тежкия данъчен закон върху общността. През последните няколко месеца те се опитват да променят средата, за да стане по-благоприятна за стартъпите.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: PayPal се присъедини към TRUST мрежата на Coinbase


Най-важните лобистки групи в Япония – Японската асоциация за крипто активи (JCBA) и Японската асоциация за обмен на виртуални и крипто активи (JVCEA) – бяха особено заинтересовани от темата и подготвиха ново данъчно предложение, което да представят на Японската агенция за финансови услуги (FSA) през юли 2022 г.

Техните предложения включваха много по-всеобхватна промяна в сегашната система за данъчно облагане на криптовалутите, която би облекчила корпоративните и индивидуалните инвеститори. Те се надяваха, че предложенията им ще бъдат включени в данъчната реформа през 2023 г.

JCBA и JVCEA предложиха всички печалби от крипто да бъдат освободени от данъци, независимо дали са реализирани или нереализирани. Според тяхното предложение само печалбите, които корпорациите получават чрез инвестиране в краткосрочни позиции, ще бъдат облагани с данък. От друга страна, индивидуалните инвеститори ще бъдат облагани с фиксирана ставка от 20%.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Камала Харис разглежда нови крипто политики за САЩ според Антъни Скарамучи

Антъни Скарамучи, основател на SkyBridge Capital, обяви, че вицепрезидентът Камала Харис работи по политиките за криптовалутите в кампанията си с подкрепата на крипто застъпници.

20.09.2024 20:45 1мин. четене Alexander Zdravkov

Конгресмен критикува председателя на SEC Генслер за регулациите на Биткойн

Конгресменът от САЩ Уорън Дейвидсън разкритикува председателя на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) Гари Генслер, обвинявайки го, че умишлено възпрепятства притежанието на Биткойн.

20.09.2024 17:45 1мин. четене Alexander Zdravkov

Бивши служители на SEC ще свидетелстват за крипто регулирането на изслушване в Конгреса

Бивши високопоставени служители от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се готвят да дадат показания по време на изслушване в Конгреса, на което ще бъде разгледан подходът на агенцията към регулирането на криптовалутите.

17.09.2024 9:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

Големи крипто компании обединяват усилията си за постигане на съответствие с MiCA

Научната фондация за DLT (DSF) стартира крипто алианса MiCA на 16 септември, като учредители са Hedera, Ripple и фондация Aptos.

16.09.2024 22:00 2мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.