Индексът на потребителските цени (CPI), мярка за това колко стоки и услуги струват за крайния потребител, не се е променил спрямо април, съобщи в сряда Бюрото по трудова статистика към Министерството на труда.
През април CPI се повиши с годишен темп от 3.4%, което беше спад от регистрираните 3.5% през март.
Малко по-късно днес Федералния резерв ще реши дали да запази лихвените проценти непроменени. Срещата на Фед и данните за потребителските цени не са били в един ден от 2020 година насам.
Цифрата на Бюрото по трудова статистика за годишното покачване на потребителските цени е по-ниска от очакванията на икономистите, че инфлацията ще остане без промяна от 3.4%.
Според доклад на Reuters от миналата седмица, вероятността за намаляване на лихвите през септември е намаляла от 70% на 56%.
Доларът се отдръпна в сряда от четириседмичен връх, достигнат предишния ден, докато пазарите очакваха ключовите данни за инфлацията в САЩ.
Този връх беше подхранен от по-силния от очакваното доклад за рабоните места в САЩ, който предвещаваше инфлацията да остане стабилна.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.