Съобщава се, че Bybit, една от водещите крипто борси, е претърпяла сериозен пробив в сигурността, като от платформата са били източени дигитални активи на стойност над $1.4 милиарда.
Инцидентът бе разкрит за първи път от блокчейн следователя ZachXBT, който установи, че от портфейлите на Bybit са били прехвърлени големи количества ETH, stETH, cmETH и mETH.
Според констатациите атакуващите са променили логиката на смарт договор, което им е позволило да получат неоторизиран контрол и да изтеглят средства в размер на повече от $1 милиард. Съобщава се, че откраднатите активи са заменени за ETH, тъй като хакерите се опитват да изперат средствата.
Макар че Bybit все още не е направила официално изявление относно пробива, мащабът на изтичането на средства предизвика значителни безпокойства в цялата крипто общност. Експерти по сигурността наблюдават транзакциите на хакера, като усилията за проследяване и потенциално възстановяване на откраднатите суми продължават.
Пробивът се прибавя към нарастващия списък от инциденти със сигурността, засягащи централизираните крипто платформи, като отново подчертава рисковете, свързани със съхранението на активи на борсите. Докато тече разследването, потребителите са съветвани да проявяват предпазливост и да преразгледат практиките си за сигурност, за да защитят своите авоари.
Аржентински адвокати подадоха жалби за измама срещу президента Хавиер Милей в наказателен съд в неделя заради промотирането на криптовалута в социалните мрежи, съобщи един от юристите пред Associated Press. В петък Милей публикува в X информация за $LIBRA – криптовалута, която според него има за цел да „стимулира икономическия растеж чрез финансиране на малки предприятия […]
Опасенията относно легитимността на LIBRA се засилиха, след като блокчейн анализатори свързаха токена с други спорни крипто проекти, включително меме монетата MELANIA.
Дан Морхед, основател и управляващ партньор на Pantera Capital, е разследван за евентуални нарушения на данъчните закони на САЩ, след като се е преместил в Пуерто Рико – територия, известна с данъчните си предимства.
ФБР увеличава усилията си за борба с бума на крипто измамите, известна като „pig butchering“, при която измамниците изграждат доверие у жертвите, преди да ги подмамят да направят фалшиви инвестиции.