Проектите, базирани в Израел, са събрали над $600 милиона чрез ICO, през третото тримесечие (Q3) на 2018 г. Това е според доклад на аналитичната компания за криптовалути One Alpha, издаден на 2-ри ноември.
Според проучването, 140 израелски компании, насочени към блокчейн, са привлекли $1.3 милиарда инвестиции, като повече от 60% от компаниите и 88% от средствата са свързани с ICO.
От началото на Q1 до Q3 на 2018 г., израелските стартъп компании са събрали $606 милиона чрез ICO, където най-голям брой ICO се осъществяват през второто тримесечие, а Q1 е най-печелившо, като $315 милиона са били събрани чрез крипто активи.
Според аналитичната компания, общият брой на ICO в световен мащаб през 2017 г. е бил около 350, докато към датата на доклада през 2018 г. той е над 800. Между същите тези години финансирането от ICO се е увеличило от $6 милиарда до $20 милиарда.
Най-големите ICO през 2018 г. включват EOS ($4,2 милиарда), Telegram ($1,7 милиарда), TaTaTu ($575 милиона), Dragon ($420 милиона) и tZero ($328 милиона). Според доклада, ICO представляват по-малко от 10% от обема на световния фонд за рисков капитал.
One Alpha също така нарече 2017, рекордна година за крипто фондове в световен мащаб, тъй като през тази година бяха открити 194 фонда, а през първите осем месеца на 2018 г. 136 фонда бяха отворени за работа.
Янив Фелдман, изпълнителен директор на One Alpha, заяви, че преобладаващият мечи пазар през изминалата година е осигурил „много необходимото“ облекчение на сектора, тъй като е довел цените до „разумно ниво“. Той добави:
„Покачването и последвалият спад през декември 2017 и януари 2018 г. имаха очистващ ефект върху екосистемата, премахвайки много от спекулантите и оставяйки на пазара предимно реални инвеститори, оператори и строители. Това е необходимо, за да продължим напред и да изградим успешна екосистема. „
Израел е наречен „Стартъп нацията“ от някои, тъй като израелските стартъпи са събрали капитал от над $5 милиарда през 2017 г. Израел има един от най-високите проценти на технологични компании, произвеждащи най-съвременни технологии. Наред с другото, стартъп компанията Applied Blockchain разработи регистър за блокчейн дронове за проследяване и осигуряване на търговски полети и доставки.
През 2017 г. най-голямата банка в Израел, Hapoalim, си партнира с Microsoft, за да създаде платформа, задвижвана от блокчейн, за да „направи процеса на подписване на поръчителите, прост и по-бърз“.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.