Съгласно условията на договора, израелският обмен ще предостави информацията на клиентите, които през последните 12 месеца са извършили транзакции над 50 000 долара пред Израелската данъчна администрация, местната публикация Calcalist цитира източници, запознати със споразумението.
Докато израелското законодателство налага на финансовите посредници да предават информация за големи и подозрителни транзакции на Органа за забрана на изпиране на пари и финансирането на тероризма (IMPA), те не са задължени непременно да правят същото с данъчната администрация поради опасения, свързани с поверителността. За прецедент израелски съд отхвърли искането на данъчния орган да получи клиентски списък от банка в несъстоятелност, тъй като тези данни са защитени съгласно закона за неприкосновеността на личните данни.
Поради това е особено забележимо, че това споразумение е излязло наяве, където Bits of Gold – обмен с над 50,000 регистрирани потребители – се е съгласил да предаде клиентската информация на данъчната администрация.
Докладът също така разкри, че данъчният орган е извършил одит на книгите на компанията миналия месец, „насочен не към самата компания, а към големите и клиенти“. Bits of Gold е само първият обмен на криптовалута, подхождан от данъчната администрация „по такъв начин“, добави докладът, което предполага, че агенцията ще проверява и други вътрешни обмени.
Както е съобщено от CCN, Израелската данъчна администрация е издала първите данъчни указания за крипто в началото на 2017. Биткойн и други криптовалути се считат за активи, при които на дребните инвеститори и дори на копаещите се събират фиксирани данъчни ставки. Докато отделните инвеститори трябва да дават ставка на данъка върху печалбата от 25% за печалбите от крипто търговия, обменът на криптовалути трябва също така да плаща 17% ДДС върху своите клиенти.
Данъчната администрация също така е намалила набирането на средства чрез първоначалните предложения за монети (ICO) през последните месеци.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.