Крипто инвеститорите в Израел могат да въздишат с облекчение, тъй като правителството търси алтернативни и по-прозрачни начини за изчисляване на данъците за индустрията, което ще доведе до "реално изчисление на данъците".
В съобщение, направено по време на блокчейн конференция в Тел Авив, заместник-генералният директор на Израелската данъчна администрация, Роланд Ам-Шалем каза пред участниците, че новата система няма да изчислява данъците по приблизителни оценки като сегашната, а ще позволи на инвеститорите да решат как искат да плащат своите данъци.
Настоящият метод, известен като First In, First Out (FIFO), който е бил критикуван като над данъчно облагане, изчислява данъци върху свързаните с крипто печалби, като съчетава „стойността на активите на токените с тези, които са били наскоро закупени“, които са доста неточни.
Тъй като криптовалутите се признават за активи, а не за валути в Израел, методът FIFO оценява само стойността на активите и се използва като лесния път, когато данъчните власти не могат да получат точни прогнози за крипто активите.
Това доведе крипто инвеститорите да плащат огромни не-дължими данъци върху трудно спечелените си печалби, което може да е попречило на растежа на индустрията в страната.
В същото време регулаторът на ценни книжа на страната ISA, започна да използва блокчейн в своята онлайн система за съобщения, за да гарантира целостта и надеждността на информацията, изпратена между регулатора и дружествата под негова юрисдикция.
Поради своя мандат за осигуряване на сигурен пазар на ценни книжа и защита на интереса на инвеститорите, ISA се обръща към блокчейн технология поради необратимостта на записите при използването на технологията. Това според властите ще осигури безопасна, сигурна и неизменна комуникация, която също ще предотврати отказването на комуникация от страна на участващите страни.
Израел преди това е бил център за крипто инвеститори въпреки стария си метод на оценка на данъците. С това ново развитие, страната може да получи нов приток на инвеститори и то много скоро.
С по-приятелски регулации от САЩ и отвореност към сектора, Израел може да изпита огромен тласък в икономиката си в резултат на растежа в крипто индустрията.
Крипто активите също могат да се считат за валути, каквито се получават във Венецуела, Дубай и други страни, не само като нещо, в което да се съхранява стойност, както в момента се смята в Израел.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.