Управляващият директор на Ripple за Близкия изток и Африка, Рийс Мерик, обърна внимание на трансформационните тенденции, които оформят криптовалутния пейзаж в региона на Близкия изток и Африка.
Той подчерта , че възприемането на блокчейн, възходът на стабилните монети и прогресивните регулации са ключови фактори, които стимулират еволюцията на региона в глобален център за дигитални финанси.
ОАЕ се открояват като лидер в крипто пространството благодарение на благоприятната си регулаторна рамка, която насърчава блокчейн иновациите и интеграцията на стабилните монети. Мерик изтъкна стремежа на региона към финансово приобщаване, особено чрез използването на стабилни монети, обезпечени с дирхами, които променят формата на трансграничните плащания, като намаляват разходите и повишават ефективността.
Блокчейн технологията също набира популярност в региона на Близкия изток и Северна Африка. Държави като Саудитска Арабия, Катар и Мароко използват блокчейн за по-бързи плащания и токенизация на активи, откривайки нови икономически възможности и модернизирайки финансовите системи. Партньорствата на Ripple с ключови регионални банки я позиционират в челните редици на това развитие, като спомагат за внедряването на тези иновации.
Мерик вярва, че тези тенденции ще се ускорят през 2025 г., като стабилните монети и блокчейн технологията ще станат неразделна част от финансовата екосистема на региона, което допълнително ще затвърди ролята на МЕНА като лидер в глобалните дигиталните финанси.
Вивек Рамасвами, бивш кандидат за президент, изглежда е готов да насочи вниманието си към политическия пейзаж на Охайо, като според съобщенията той се готви да се кандидатира за губернатор.
Главният изпълнителен директор на Bank of America Брайън Мойнихан намекна, че банковата индустрия може да интегрира криптовалутите в платежните системи, при условие че регулаторните рамки го позволяват.
Главният изпълнителен директор на CryptoQuant, Ки Йонг Джу, сподели гледната си точка за бързия възход на новия меме токен на Доналд Тръмп.
Coinbase, най-голямата борса за криптовалути в САЩ, е подложена на критика, тъй като потребителите съобщават за дълги забавяния – някои от тях с продължителност над 14 часа – при обработката на транзакциите на Solana (SOL).