Говорейки на конференцията „Delivering Alpha“ в Ню Йорк, Грифин призна, че „все още се почесва по главата като се замисли за Биткойн, твърдейки, че младото поколение трябва да „направи нещо по-продуктивно, отколкото да инвестира в цифрови валути“.
За да докаже своята гледна точка, милиардерът посочи, че никой от клиентите му не е предложил да инвестира в криптовалути:
Нямам нито един мениджър на портфолио, който да ми е казал, че трябва да купим крипто – нито един.
Грифин освен това заяви, че компанията изпитва трудност да реши дали трябва да бъде доставчик на ликвидност за продукт, в който той не вярва, добавяйки
Няма нужда от криптовалутите. Те са решение в търсене на проблем.
В края на 2017 г. Грифин е направил подобно изявление за Биткойн, сравнявайки „най-голямата“ криптовалута с „холандската мания за лалета“ през 1600 г. и отбелязва, че: „тези балони са склонни да завършват със сълзи. И се тревожа за това как този балон може да свърши“.
Основан от Грифин през 1990 г., Citadel хедж фонда управляват над 30 милиарда долара активи. Световната финансова институция е един от най-старите хедж фондове в света, като е само един от трите процента от хедж фондовете, които работят повече от 20 години.
Други на Уолстрийт са приели крипттовалутите от своя страна. По-рано тази седмица най-големият световен мениджър на активи BlackRock </s tron g>обяви, че създава работна група за оценка на ползите от участието в Биткойн , което е заобиколно от предишната критична позиция на компанията по отношение на криптовалутите.
И миналата седмица хедж фондът Point72 Asset Management на милиардера Стивън Коен инвестира в Autonomous Partners – фокусиран върху крипто и блокчейн хедж фонд.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.