Фирмата за технологични решения на стойност $8.6 милиарда разкри, че е закупила BTC на стойност 500,000 долара през първото тримесечие на 2021 година.
Декларациите пред Американската комисия по ценни книжа и борси разкриват, че големият IT конгломерат Globant се превърна в последната голяма компания, която инвестира във флагманската криптовалута.
Фирмата декларира своите покупки на крипто активи за първите три месеца на годината в изявление до SEC, направено на 25-ти май, в което се посочва:
През първото тримесечие на 2021 г. компанията закупи общо [$500,000] в крипто активи, съставени единствено от Биткойн.
Крипто инвестициите и разходите на компанията бяха изброени сред нейните “нематериални активи”, заедно с лицензи, взаимоотношения с клиенти, договори с клиенти и споразумения за неконкуриране, притежавани от компанията.
Globant заяви, че декларира Биткойн като нематериален актив, тъй като “му липсва физическа форма и няма ограничение за полезния му живот“.
Той добави, че всяка печалба от цифрови активи няма да бъде призната, докато не бъде продадена.
Globant е компания за разработка на ИТ и софтуер, основана през 2003 г., която работи предимно в Латинска Америка, но има и офиси в Обединеното кралство и САЩ.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Банката на Питър Шиф се разследва от данъчните власти на 5 държави
Въпреки че разкри присъствието на BTC в баланса си, фирмата не обяви базата на разходите, платена за неговите Биткойн запаси. Въпреки това, с покупките си от първото тримесечие, всички покупки на Биткойн, направени от втората седмица на февруари нататък, в момента би трябвало да са на загуба.
Докато много публично търгувани компании са закупили крипто през последните месеци, много от тях в момента са назада от тази инвестиция. Според Bitcoin Treasuries, шест публично регистрирани компании в момента са на червено от подобни покупки, благодарение на спада до ценовите нива от началото на февруари.
Японската компания за онлайн игри Nexon обяви покупката си на BTC на стойност 100 милиона долара на 28-ми април, като тяхната инвестиция биткойнът вече струва 66 милиона долара.
Seetee, дъщерно дружество на норвежкия енергиен гигант Aker, разкри покупка на стойност 58,6 милиона долара в началото на март, чиято стойност днес е намаляла до 45 милиона долара.
Инвестицията на китайската технологична компания Meitu в Биткойн на стойност 49,5 милиона долара през март и април, се сви до 36 милиона долара.
Мултинационалната инвестиционна компания BlackRock също изглежда е с 33% назад от BTC за момента. Фирмата обаче придоби позицията през март като печалба от фючърсна сделка която от януари, което означава, че BlockRock не е похарчил никакъв фиат, за да натрупа крипто.
MARA Holdings разкри плановете си за популяризиране на Стратегическия Биткойн резерв (SBR) във всички 50 американски щата и на федерално ниво.
Неотдавнашните движения на цената на Биткойн предизвикаха оптимизъм сред анализаторите.
По време на Световния икономически форум в Давос главният изпълнителен директор на Coinbase Брайън Армстронг подчерта нарастващото значение на Биткойн, като го нарече по-добра форма на пари в сравнение със златото.
Питър Шиф, дългогодишен критик на Биткойн, отново предизвика полемика, като определи водещата криптовалута като „меме монета“.