След тежки дни за криптоиндустрията, иранското правителство изглежда омекотява своите правила и разпоредби, свързани с фермите за копаене на криптовалута, след като се съобщава, че иранските държавни служители одобряват и издават заповед за ферми за копаене на криптовалута в Иран.
В доклад на Financial Tribune, медия за иранския бизнес, беше разкрито, че Министерството на търговията и промишлеността в Иран инициира разрешаване на операциите за добив на криптовалута, тъй като наскоро държавата изглежда омекотява своите правила и разпоредби за майнинг ферми. Досега иранското правителство одобри дейностите на приблизително 30 ферми за добив на криптовалута в цялата страна.
Иранското правителство е предоставило над 2,575 разрешителни за установяване, посветени на субекти за добив на криптовалута. Досега провинция Занджан има почти 305 разрешителни, а провинция Фарс отчита 262 разрешителни, а Западен Азербайджан следва с 247 разрешителни.
Разрешението за копаене на криптовалути беше оповестено на пазара седмица след ограничаването на повече от 7,000 машини за криптокопане, базирани в Техеран. Последваха седмиците през май, когато Биткойн (BTC) се превърна в противоречива тема, поради екологични съображения.
Във връзка със забраната за криптовалута от страна на Китай, Иран потърси мерки срещу преобладаващите прекъсвания на електрозахранването в страната и предприе необходимите гореспоменати стъпки, свързани с добив на криптовалути.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Виетнам се насочва към крипто
Франсис Суарес, кметът на Маями, полага сериозни усилия за минимизиране на енергийните нива, за да привлече копачите на Биткойн (BTC), търсещи удобни начини за добив на по-ниска цена.
В момента Маями се превръща в крипто център, работещ върху чиста енергия за добив на Биткойн (BTC) в САЩ.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Някои от най-големите имена в криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.