Scam Sniffer съобщи за неотдавнашен случай, при който човек е загубил $1 милион в криптовалути, като по погрешка е копирал фалшив адрес от историята на транзакциите си.
Това подчерта важния съвет, че потребителите трябва да избягват да използват историята на транзакциите си като справка за крипто преводи.
При подобен инцидент от май трейдър е станал жертва на измама, копирайки неправилен адрес от историята на преводите си, което е довело до загуба на $68 милиона в „обвит“ Биткойн (wBTC).
Тези инциденти са примери за измами с „отравяне на адреси“, при които престъпниците се възползват от потребителската небрежност. Те генерират фалшиви адреси, които много приличат на тези на съответните цели, и изпращат малки транзакции към въпросните портфейли.
Стремежът е в бъдеще жертвата случайно да копира адреса на измамника. За да се предпазят от подобни схеми, на потребителите се препоръчва винаги да проверяват внимателно адресите, преди да извършват преводи.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.