Scam Sniffer съобщи за неотдавнашен случай, при който човек е загубил $1 милион в криптовалути, като по погрешка е копирал фалшив адрес от историята на транзакциите си.
Това подчерта важния съвет, че потребителите трябва да избягват да използват историята на транзакциите си като справка за крипто преводи.
При подобен инцидент от май трейдър е станал жертва на измама, копирайки неправилен адрес от историята на преводите си, което е довело до загуба на $68 милиона в „обвит“ Биткойн (wBTC).
Тези инциденти са примери за измами с „отравяне на адреси“, при които престъпниците се възползват от потребителската небрежност. Те генерират фалшиви адреси, които много приличат на тези на съответните цели, и изпращат малки транзакции към въпросните портфейли.
Стремежът е в бъдеще жертвата случайно да копира адреса на измамника. За да се предпазят от подобни схеми, на потребителите се препоръчва винаги да проверяват внимателно адресите, преди да извършват преводи.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.