Инкубаторът на Ripple и инвестиционното дружество Xpring похарчи $500 милиона за XRP проекти след старта си през май 2018 г.
Като цяло, в съобщението от 2 юли се казва, че инвестициите на Xpring са предназначени за създаване на случаи на използване на XRP. Те се надяват да постигнат това, като направят разработката по-лесна и казват, че подкрепят разработчиците, като предоставят „инструменти, библиотеки и услуги за тези, които работят над XRP Ledger и Interledger протоколите“.
Освен това се говори, че Xpring предприемат двустранен подход за създаване на повече случаи на използване, чрез развитие на инфраструктурата и иновативни проекти. Като примери за развитие на инфраструктурата, те цитираха принос към протоколите Ledger и Interledger, т.е. родния Ripple регистър и протокол за блокчейн оперативна съвместимост.
В съобщението накратко се отбелязва, че Xpring също се фокусира върху децентрализираното финансиране и ще се стреми да инвестира в крипто-базирани решения за различни аспекти на финансите като дълговете и деривати.
Бившият директор във Facebook, Итън Биърд, е назначен за старши вицепрезидент на Xpring и програмата за разработчици на Ripple. Също така беше отбелязано, че Ripple ще финансира Xpring, въпреки че Xpring ще работи независимо от Ripple.
На 2 юли, бивш изпълнителен директор на Ripple, Катрин Коули, беше наета като главен изпълнителен директор на BAM Trading Services, оператор на Binance US – нов, ексклузивен за САЩ клон на Binance.
Преди това Коули работеше като експерт по управление на ликвидността в Ripple от 2017 до 2019 г., с неотдавнашното звание ръководител на институционалната ликвидност на XRP.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.