Ръководител от BNY Mellon заяви, че спадът на пазара на криптовалути няма да повлияе на институционалния интерес към дигиталните активи.
На конференция, организирана от Afore Consulting, Демиси заяви, че „индустрията на дигиталните активи е тук, за да остане“ и че институционалните инвеститори имат силен интерес към криптовалутите.
Проучване, проведено от банката през октомври 2022 г., установи, че 91% от клиентите на банката-попечител се интересуват от инвестиране в токенизирани продукти, базирани на блокчейн.
Освен това, 86% от институционалните играчи възприемат стратегията „купи и дръж“, което показва, че те виждат пазара на криптовалути като дългосрочна игра.
88% от анкетираните също така заявяват, че сериозният спад на пазара на криптовалути през 2022 г. не е променил плановете им да инвестират в сектора на дигитални активи в дългосрочен план.
Макар Демиси да е оптимист за бъдещето на индустрията на дигиталните активи, той също така призна необходимостта от ясни и точни регулации, и правила, които да бъдат установени във Вашингтон.
Той смята, че са необходими отговорни участници, които да предоставят надеждни услуги, които могат да оправдаят доверието на инвеститорите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Големите инвеститори се насочват към Биткойн
BNY Mellon наскоро обяви назначаването на Каролин Бътлър за главен изпълнителен директор на фирмата, която ще помогне за следващата вълна на внедряване на дигитални активи за клиентите на банката.
As the Digital Assets CEO, Caroline Butler will lead global efforts to accelerate @BNYMellon's commercial digital assets initiatives. https://t.co/tYbuJzrAZt pic.twitter.com/OacBbHO1xZ
— BNY Mellon (@BNYMellon) February 2, 2023
През октомври 2022 г. BNY Mellon също така стартира своя собствена платформа за попечителство на дигитални активи, предлагайки на избрани институционални клиенти възможността да инвестират в Биткойн (BTC) и Етериум (ETH).
Банката също така си партнира с аналитичната платформа Chainalysis, за да помогне за проследяването и анализа на криптовалутни продукти.
BNY Mellon не е единствената голяма банка, която се насочва към сектора на дигиталните активи. Съобщава се, че Goldman Sachs е изразила интерес към закупуване на фирми за криптовалути, а JPMorgan наскоро се занимаваше с услуги, базирани на блокчейн, включително успешно изпълни първата в историята си трансгранична трансакция, използвайки децентрализирано финансиране (DeFi) на публичен блокчейн.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.