Неотдавна БРИКС отправи покани към още шест държави, сред които Саудитска Арабия, ОАЕ, Аржентина, Египет, Иран и Етиопия.
Сега стана ясно, че Пакистан официално подаде заявлението си за членство в алианса БРИКС до 2024 г.
За улесняване на процеса страната разчита на помощта на Русия, по-специално чрез новоназначения посланик Мохамед Халид Джамали. Джамали потвърди официалната кандидатура на Пакистан и изрази надежда да стане част от блока до 2024 г. Подчертавайки важността на ролята на Русия, Пакистан се стреми да съгласува влизането си с председателството на Путин.
Посланик Джамали заяви:
Пакистан цени членството в тази значима организация и активно се ангажира с държавите членки за тяхната обща подкрепа, като обръща специално внимание на Руската федерация.
Въпреки това остава неясно дали другите страни членки на БРИКС са постигнали консенсус относно потенциалното включване на Пакистан. Като се има предвид историческото съперничество между Индия и Пакистан, Индия вероятно ще се противопостави на присъединяването на Пакистан.
Освен това руският заместник-министър на външните работи Сергей Рябков по-рано спомена желанието за включване на „кръг от приятели на БРИКС„.
По подобен начин Китай изрази интерес към включването на „съмишленици“ в рамките на алианса. Подчертавайки „отворения и приобщаващ“ подход, Китай се стреми към разширяване на БРИКС и възнамерява да привлече повече държави, за да постигне напредък в инициативата за дедоларизация.
В крайна сметка влизането на Пакистан в БРИКС е изправено пред предизвикателства, най-вече поради очакваната съпротива от страна на Индия.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.