Home

Intel пуска чип от второ поколение за ефективно копаене на Bitcoin

22.02.2022 10:28 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Intel пуска чип от второ поколение за ефективно копаене на Bitcoin

Гигантът за производство на компютърни чипове Intel Corporation сподели подробности за нов чип за копаене, който ще бъде съчетан с високопроизводителен 3,600-ватов 'майнър' с крайната цел да подобри ефективността на копаене на Bitcoin (BTC).

Intel разкри своята актуализация за копаене на BTC от второ поколение по време на IEEE International Solid-State Circuits Conference (ISSCC) 2022, конференция, посветена на индустрията за производство на електроника и чипове.

Според компанията Bonanza Mine (BMZ2) е енергийно ефективен ASIC за копаене на Bitcoin с ултра ниско напрежение, който може да доставя 40 терахаша в секунда (TH/s).

Патентът на Intel, свързан с „високопроизводителното копаене на Bitcoin“, датира от ноември 2018 г., което предлага да се намали общата консумация на енергия с приблизително 15%. Представителите на Intel по това време показаха увереност в конкуренцията си с утвърдени играчи, включително Bitmain, MicroBT и Nvidia.

Очаква се чиповете BMZ2 да следват архитектура, подобна на нейния чип за копаене от първо поколение, BMZ1, при който над 300 чипа, захранвани от 3600W майнър, работят заедно, за да доставят до 40 TH/s в балансирана среда.

BTC миньорът от следващо поколение на Intel ще може да достави балансирана производителност от 40.4 TH/s чрез извличане на 2,293 W мощност – записвайки ниска консумация на енергия от 56.97 джаула на терахаш (J/TH). В сравнение с хардуера на Bitmain, Bitcoin ASIC копачката Antminer S19j консумира 3,100 W, за да достави до 90 TH/s при стайна температура, което води до ефективност от 34.5 J/TH.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Ето какво може да сигнализира за възход при Bitcoin (BTC)

В допълнение, хардуерът ще има възможност да работи във високопроизводителни и енергоспестяващи режими, за да оптимизира съотношението на разходите за енергия при различни степени на ефективност на копаене.

Intel все още не е обявила дата за официалното си стартиране, заедно с техническите изисквания на настройката за копаене от второ поколение.

Трудността при копаене в мрежата на Bitcoin поддържа възходяща тенденция, показвайки силна индикация за нарастваща устойчивост срещу мрежови атаки.

В своя пик Bitcoin записа хашрейт от 248.11 екзахаша в секунда (EH/s) на 13 февруари, след като скочи с 31.69% от 188,40 EH/s само за един ден.

С увеличаването на хашрейта, оборудването за копаене на BTC трябва да се развива, за да осигури по-висока производителност, като същевременно консумира същата енергия в сравнение.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Топ 5 крипто стратегии, които всеки инвеститор трябва да знае

Търговията с криптовалути продължава да бъде в центъра на вниманието на финансовите пазари, като непрекъснато се появяват нови активи.

23.01.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

USDT на Tether доминира в крипто банковата сцена в Европа през 2024 г.

USDT на Tether се очертава като доминиращата стабилна монета за плащания и спестявания в Brighty, европейска платформа за крипто банкиране, през 2024 г.

22.01.2025 22:00 1 мин. четене Kosta Gushterov

Circle прогнозира, че Тръмп може да даде възможност на банките да приемат криптовалути

Главният изпълнителен директор на Circle Джереми Алер смята, че администрацията на президента Доналд Тръмп може да изиграе ключова роля за разширяване на интеграцията на дигиталните активи в традиционните банкови системи.

22.01.2025 20:30 2 мин. четене Kosta Gushterov

Тръмп обединява сили с технологични лидери за историческа инвестиция в AI сектора на стойност до $500 милиарда

Доналд Тръмп представи важна инициатива в сътрудничество с технологичните гиганти OpenAI, SoftBank и Oracle за създаване на Stargate – предприятие, предназначено за изграждане на усъвършенствана инфраструктура за изкуствен интелект в Съединените щати.

22.01.2025 19:57 2 мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.