Приемането на биткойн (BTC) от институциите се превърна от мит във факт през последната година - това заяви изпълнителният директор на борсата за криптовалути Coinbase.
Изказвайки се в Twitter на 16 август, Брайън Армстронг заяви, че 2019 г. е годината на институционално усвояване на Биткойн, като тенденцията вече е очевидна. Той написа:
„Дали институциите ще приемат криптовалутите или не, беше открит въпрос преди около 12 месеца. Мисля, че спокойно можем да кажем, че сега знаем отговора. В момента наблюдаваме как по $200-400 милиона седмично се наливат в крипто пространството от страна на институционални клиенти.“
Армстронг направи коментарите часове след като Coinbase потвърди придобиването на международните операции на платформата за съхранение Xapo.
Този ход постави Coinbase на първо място в списъка на институционални мениджъри на криптовалути, с активи на стойност $7 милиарда.
Въпреки че бичата тенденция на биткойн през 2019 г. ‘избледня’ през последните седмици, Армстронг остава силно загрижен за бъдещето, тъй като множество нови институционални инвестиционни продукти удариха пазара.
Те включват предимно биткойн фючърси, които ще идват от играчи като Bakkt и Binance. Междувременно през октомври, САЩ трябва да вземат решение дали да се разреши борсово търгуван Биткойн фонд (ETF).
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.