Съобщава се, че индийските власти разследват измама, свързана с борса за криптовалути, която предполагаемо е измамила 43 инвеститори за над $270,000 чрез предполагаеми инвестиции в криптовалута.
Според местния вестник Milenium Post, крилото за икономически престъпления към полицията в Ню Делхи сега разследва операторите на борсата Pluto Exchange, след като получи жалба от 43 инвеститори относно платформата.
Основателят на Pluton Exchange, Барат Верма, предполагаемо е примамил инвеститорите в схема заедно с други, казвайки, че те са извършвали търговия с криптовалути и операции за копаене под компанията „F2poolminin„. Джогиндер Кумар, един от инвеститорите, заяви, че за пръв път се е срещнал с операторите на Pluto Exchange в Connaught Place в Делхи.
Там те му съобщават за схемата за инвестиране в криптовалута, която ще предложи 20 до 30% възвръщаемост на месец. Заподозрените също така обещаха добавени комисионни за привличане на повече хора в схемата.
Кумар инвестирал $6,500 и в крайна сметка не видял никаква възвръщаемост. Верма му казал, че запорът на банковите сметки на компанията и отрицателното действие на BTC ги принуди да удържат изплащанията на инвеститорите, което предизвика жалбите.
Оттогава се казва, че Pluton Exchange са преместили офисите си от Индия в Дубай. Според Кумар, директорът на компанията е събрал над $6,8 милиона от борсата.
Както бе съобщено, Индия планира да въведе нов закон за забрана на търговията с криптовалути в страната – ход, който би бил удар за бързо нарастващата криптовалутна сцена в страната. Забраната за търговия може да засегне над 1,7 милиона индийци, които търгуват с крипто, и нарастващ брой фирми, които създават платформи в страната.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.