Върховният съд на Индия реши, че във всеки по-висш съд на Индия не може да се подават петиции срещу кръглата маса на 6-ти април от резервната банка на Индия (RBI) за прекратяване на всички сделки с криптовалути, според местната изложба Inc42.
Позовавайки се на публикация в Twitter на 17-ти май от екип от индийски адвокати, участващи в крипто регулаторния анализ, Inc42 съобщава, че Върховният съд е отказал да спре забрана за крипто на RBI и е постановил, че не могат да се подават други петиции срещу забрана на RBI във всеки Върховен съд. Съдът също така съобщава за следващата дата на изслушване за съществуващите петиции за 20-ти юли 2018 г.
Миналата седмица Върховният съд отказа да издаде съдебно разпореждане, поискано от 11 различни свързани с крипто предприятия, срещу решението на RBI, като новият съдебен случай е насрочен за 17-ти май. В tweet на юридическия екип се добавя, към решението на Върховния съд на 17-ти май, всяко от висящите предстоящи жалби за борба на RBI с криптото, ще бъдат прехвърлени на Върховния съд.
В края на април Върховният съд на Делхи също извести пред резервната банка, Министерството на финансите и Съвета за данъка върху стоките и услугите (GST), които твърдят, че решението за прекратяване на крипто сделките е нарушило конституцията.
Общественият протест срещу забраната включваше онлайн петиция за „Поставяне на Индия в челните редици на Blockchain Applications Revolution (революционни блокчейн приложения)“, която събра над 44 000 подписа. Американският милиардер и инвеститор Тим Дрейпър спомена забраната като „огромна грешка“, която може да доведе до изтичане на мозъци в страната.
Въпреки липсата на толерантност към децентрализираните криптовалутии, според RBI се очаква да бъде издадена собствена цифрова централна банка (CBDC). RBI е създала междуведомствена група, която да проучи потенциалните предимства на CBDC.
Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.
Основателят на Binance, Чанпен Джао, отхвърли твърденията, че е свързан с World Liberty Financial (WLF), крипто проект, свързана със семейството на Доналд Тръмп.
Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, наскоро сподели информация за своите крипто активи, докато отговаряше на дискусия в социалните мрежи.
Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.