Индексът на страха и алчността на биткойн е паднал до "екстремен страх", регистрирайки резултат от 25 точки при възможни 100.
Този спад последва най-ниската стойност на Биткойн в рамките на деня от $58,134 в понеделник, регистрирана на Bitstamp. Данните на CoinGlass разкриват, че са били ликвидирани лонг позиции на стойност над $123 милиона.
Миналия понеделник Биткойн преживя значителен срив, като падна до малко под $50,000, повлиян от заразата на световните фондови пазари. Биткойн обаче бързо се възстанови заедно със световните акции, като до четвъртък се изкачи над нивото от $60,000. Това отбеляза най-значителното рали на Биткойн от февруари 2022 г. насам.
Институционалните инвеститори изиграха ключова роля за възстановяването, като Биткойн ETF на BlackRock остана стабилен въпреки спада на пазара.
Освен това анализаторите на JPMorgan наскоро предупредиха за липсата на бичи катализатори за Биткойн, изтъквайки уязвимостта на акциите като проблем за криптовалутата.
Към момента на изготвяне на статията фючърсите върху S&P 500 и Nasdaq са без промяна, което предполага, че мечият тренд на Биткойн не е пряко свързан с пазара на акции. Освен това Биткойн формира първия си “смъртоносен кръст” от 2024 г., което може да означава мечи обрат, въпреки че това често се счита за изоставащ индикатор въз основа на исторически данни.
Дългогодишният дебат между Биткойн (BTC) и златото като инвестиционни активи отново предизвика сблъсък между легендарния трейдър Питър Бранд и дългогодишния крипто скептик Питър Шиф.
Неотдавнашният срив на крипто пазара вкара настроенията на инвеститорите в зоната на „екстремния страх“ спрямо индекса на страха и алчността на Биткойн.
Цената на Биткойн (BTC) отбеляза значителен спад, като се понижи с над 9% и падна под $53,000 за първи път от повече от месец късно вечерта в петък.
Тази седмица беше неблагоприятна за крипто пазара и петък не беше изключение. Късно вечерта в петък Биткойн и повечето алткойни отбелязаха значителен спад, след доклада за заетостта в САЩ.