Индексът на цените на производителите (PPI) за крайното потребление остана стабилен през февруари, без да бъде отчетена промяна, след като през януари се повиши с 0.6%, а през декември - с 0.5%. През последните 12 месеца индексът се повиши с 3.2%.
През февруари цените на стоките от крайното потребление се повишиха с 0.3%, докато цените на услугите от общото търсене спаднаха с 0.2%.
Индексът на цените на стоките за крайния потребител, с изключение на храните, енергията и търговските услуги, се повиши с 0.2%. За една година промените в тази категория са с 3.3%.
При подробна информация цените на храните отбелязаха значително увеличение от 1.7%, което до голяма степен се дължеше на ръста в стойността на яйцата с 53.6%.
Други стоки, включително свинско месо, зеленчуци и тютюн, също отчитат ръст в стойността си. Цените на енергията обаче се понижиха с 1.2%, като цените на бензина спаднаха с 4.7%.
При услугите понижението се дължеше главно на спада с 1% при търговските услуги, който отразява промените в маржовете на едро и дребно. Цените на транспортните и складовите услуги останаха непроменени, докато при други услуги като болничните грижи се наблюдав увеличение.
На скорошната крипто среща на върха в Белия дом, Сергей Назаров, съосновател на Chainlink, сподели наблюдения за променящата се позиция на администрацията на САЩ относно криптовалутите.
Кати Ууд от ARK Invest твърди, че назряват икономически проблеми, дори ако правителството на САЩ все още не го вижда.
Според последното проучване на Фед, проведено от CNBC, пазарите на акциите и дигиталните активи продължават да се понижават, тъй като опасенията за потенциална рецесия нарастват.
Нарастващата икономическа несигурност тласка инвеститорите и централните банки към златото, като страховете от отслабването на щатския долар стимулират търсенето на благородния метал, според Даан Струйвен, съръководител на отдела за глобални проучвания на суровините в Goldman Sachs.