Илон Мъск за пореден път предизвика дискусии в света на криптовалутите, като този път зае критична позиция по отношение на меме криптовалутите.
В предаването The Joe Rogan Experience главният изпълнителен директор на Tesla сравни тези дигитални активи с игра на късмета с високи залози, като предупреди инвеститорите за тяхната непредсказуемост.
Според Мъск меме монетите функционират като казино, в което участниците разчитат на теорията за по-големия глупак – залагат, че някой друг ще купи на по-висока цена, преди балонът да се спука. Той подчерта, че тези токени често преживяват стремителни възходи, последвани от внезапни сривове, оставяйки закъснелите участници със значителни загуби.
Въпреки предпазливите си забележки Мъск призна, че в миналото е подкрепял Dogecoin, описвайки го като лек проект, който се корени в хумора. Последните му коментари обаче показват по-скептичен поглед, като съветват да не се проявява безразсъден ентусиазъм.
Джо Роугън сподели опасенията на Мъск, като нарече шумотевицата около меме криптовалутите ирационална. Той постави под въпрос защо хората продължават да инвестират реални пари в такива спекулативни активи, особено при засилване на пазарната нестабилност. Неотдавнашният срив на множество базирани на Solana меме монети, включително широко обсъждания Libra токен, засили страховете от манипулации от страна на вътрешни лица и умората на инвеститорите. Анализаторите смятат, че разочарованието нараства, тъй като все повече трейдъри признават рисковете, свързани с тези спекулативни пазари.
Екипът по сигурността на Microsoft наскоро разкри троянски кон за отдалечен достъп (RAT), насочен към крипто портфейли, използвани в Google Chrome.
На скорошната крипто среща на върха в Белия дом, Сергей Назаров, съосновател на Chainlink, сподели наблюдения за променящата се позиция на администрацията на САЩ относно криптовалутите.
Кати Ууд от ARK Invest твърди, че назряват икономически проблеми, дори ако правителството на САЩ все още не го вижда.
Според последното проучване на Фед, проведено от CNBC, пазарите на акциите и дигиталните активи продължават да се понижават, тъй като опасенията за потенциална рецесия нарастват.