Наскоро Илон Мъск разкритикува Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на САЩ, като я нарече "бухалка".
Коментарите му последваха решението на Пети апелативен съд, който обяви, че Комисията по ценни книжа и фондови борси е превишила границите си, като е одобрила политика на Nasdaq, изискваща от корпоративните съвети да приемат квоти за разнообразие, основани на идентичността.
Съдия Андрю Олдъм, който е автор на становището, твърди, че ролята на SEC е да гарантира справедлив и честен пазар, а не да налага политически програми в корпоративното управление.
Постът на Мъск предизвика реакциите на главния изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус и главния технически директор Дейвид Шварц, които коментираха продължаващите спорове около SEC. Критиките на Мъск идват в момент, когато Върховният съд на САЩ също отхвърли искане на SEC да го санкционира за това, че не се е явил на съдебно разпоредено свидетелско изслушване.
Освен позицията си по отношение на SEC, Мъск, известен с нестандартните си подходи, е изразявал гласно плановете си да промени работата на правителството. След предложението си за създаване на Департамент за правителствена ефективност (DOGE), Мъск цели да намали федералния бюджет с $2 трилиона, което е около 30% от сегашния му размер. Част от този план включва въвеждане на мандат за връщане в офиса на държавните служители и потенциално премахване на цели агенции.
Доставчикът на крипто портфейли Phantom е набрал $150 милиона в кръг за финансиране от серия С, ръководен от Sequoia Capital и Paradigm, с участието на Andreessen Horowitz и Variant, с което оценката му достига $3 милиарда.
Ветеранът анализатор Питър Бранд, който преди беше скептичен към Cardano (ADA), промени позицията си, привличайки вниманието на крипто общността с последната си бича прогноза.
Докладите сочат, че eToro е подала поверителни документи в Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) за първично публично предлагане (IPO), което е потенциален крайъгълен камък за платформата.
По време на изслушване в Сената Скот Бесент, номиниран от новоизбрания президент Доналд Тръмп за министър на финансите, отхвърли идеята за дигитална валута на централната банка на САЩ (CBDC), заявявайки, че подобни инструменти не са необходими на страната.