Илон Мъск за пореден път се обяви в полза на само попечителството.
След кратка кавга с главния изпълнителен директор на Binance Чанпен Джао, изпълнителният директор на Tesla Илон Мъск се насочи към крипто борсите.
В неотдавнашен туит милиардерът говори в полза на тегленето на пари от централизирани платформи за търговия, така че притежателите на Dogecoin да контролират собствените си частни ключове.
Exactly
— Elon Musk (@elonmusk) November 24, 2021
Това не е първият път, когато Мъск подкрепя тезата “ако не са вашите ключове, не са вашите пари”.
През февруари той сподели, че всеки портфейл с криптовалута, който не позволява на потребителите да контролират средствата си, трябва да бъде “избягван на всяка цена”.
Не Пропускай: Анализатор предвижда 800% печалби за този алткойн
Тогава Мъск също публикува меме на Чък Норис за Mt. Gox, вече несъществуващата борса за криптовалута, която загуби 850,000 BTC при опустошителния хак от 2014 г.
This is true power haha pic.twitter.com/Fc9uhQSd7O
— Elon Musk (@elonmusk) February 10, 2021
Притежателите на криптовалути обикновено не се насърчават да държат своите криптовалути на борси поради възможни хакове или други инциденти. Въпреки това, има и такива, които вярват, че начинаещите не трябва сами да се грижат за своите криптовалути, тъй като процесът е твърде тромав и може да доведе до загуба на средства.
Миналия месец Мъск също така предложи още един мъдър съвет на притежателите на криптовалути, като ги призова да не залагат във феринг протоколи криптовалутите си на фона на пика на SHIB манията.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.