Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск се е отметнал от решението си да се присъедини към борда на гиганта на социалните медии Twitter, според главния изпълнителен директор Параг Агравал.
На 5-ти април Агравал разкри, че мултимилиардерът ще се присъедини към борда на Twitter, твърдейки, че е способен да направи компанията „по-силна“ в дългосрочен план. Това се случи, след като Мъск купи 9.2% дял в компанията, след като беше разочарован от някои от нейните политики.
Джак Дорси, бивш главен изпълнителен директор на Twitter, коментира, че подкрепя този ход, твърдейки, че самият той иска шефът на Tesla в борда на компанията си.
Не е ясно защо Мъск внезапно отмени решението си да стане член на борда. Агравал обаче вярва, че това е направено за най-доброто, въпреки че някои потребители описват отмятането на мултимилиардера като „нестабилно“. Някои спекулират, че решението е свързано с таван за собственост за членовете на борда.
Мъск наскоро предложи преработка на Twitter Blue, първокласната абонаментна услуга на социалната платформа. Той също така предложи да направи възможно плащането с Dogecoin.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Европейският съюз (ЕС) налага ограничения на руските крипто инвеститори
Мъск, който се присъедини към борда на директорите на Twitter, се разглеждаше като бичи катализатор за най-голямата меме криптовалута. Преди да разкрие огромния си дял в социалната медия, той коментира, че промяната на логото на Twitter от птица в меме на Doge ще бъде „страхотно“.
Шефът на Tesla беше изключително гласен с подкрепата си за Dogecoin, като предизвика сериозен възход миналата година. Производителят на електрически автомобили започна да приема DOGE за някои стоки.
Въпреки това, сега, когато Мъск не желае да се присъедини към борда, той вероятно ще го играе по-пасивен в компанията, което означава, че Twitter е по-малко вероятно да има опция за плащане с Dogecoin. Въпреки това Мъск остава най-големият акционер в Twitter.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.