Според Фариар Ширзад, главен директор по политиките в Coinbase, Съединените щати изостават от другите големи държави в създаването на ясни правила за криптовалутите.
В интервю за Yahoo Finance Ширзад подчерта, че мнозинството от членовете на Г-20 са значително по-напред от САЩ в насърчаването на среда, благоприятстваща растежа на крипто индустрията.
Страните от Г-20 заедно представляват приблизително 85% от световния брутен вътрешен продукт (БВП) и 75% от международната търговия. Ширзад подчерта: „За съжаление, не е възможно да се стигне дотам, че държавите от Г-20 да не могат да се справят с тази задача,
„За съжаление, САЩ се открояват като изключение. Над 80% от държавите от Г-20, включително големите пазарни икономики, активно напредват в прилагането на всеобхватни регулаторни рамки за криптовалутите.“
Той изтъкна, че многобройни финансови центрове и големи икономики, като Европейския съюз, Обединеното кралство, Хонконг, Австралия, Сингапур, Бразилия и съвсем наскоро Канада, са възприели токенизацията и са я интегрирали в своите финансови системи. Тези инициативи имат за цел да дадат приоритет на интересите на потребителите.
Въпреки това Ширзад изрази загриженост относно по-бавния темп на регулаторно развитие в САЩ. Той подчерта спешната необходимост САЩ да ускорят усилията си за регулиране на стабилните монети и на по-широката структура на пазара на криптовалути.
Ширзад смята, че стабилните регулации ще насърчат растежа и зрелостта на индустрията в САЩ, като същевременно гарантират защитата на потребителите.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.